Kuga po nowemu

0
229
ford kuga 2019
REKLAMA

Kuga to bardzo ważny model dla Forda, najlepiej sprzedający się po Fieście i Focusie model tej marki, do niedawna także jeden z najlepiej sprzedających się pojazdów w swoim segmencie. Jednakże konkurencja pokazała już swoje nowe modele, co wpłynęło na spadek sprzedaży Kugi. Dlatego też premiera nowej wersji tego popularnego SUV-a ma duże znaczenie dla Forda i została przygotowana z rozmachem.
Nowa Kuga jest bardzo dynamicznie narysowana, a jej stylistyka wzoruje się na innych, nowych modelach Forda, tak na zewnątrz, jak i w środku. Jest też lżejsza, choć nieco większa od poprzednika. Jest bowiem o 4,4 cm szersza, 8,9 cm dłuższa, ale też o 2 cm niższa. Rozstaw osi urósł o 2 cm.
Ale najciekawsze kryje się pod maską nowego Forda. Pojawią się aż trzy odmiany hybrydowego Forda Kuga – tradycyjna, wersja Plug-In Hybrid oraz tzw. miękka hybryda EcoBlue. W wybranych wersjach Kuga może mieć inteligentny napęd na cztery koła.
Co ciekawe, hybrydową Kugę można zamówić z dieslem 2.0 l o mocy 150 KM (tzw. miękka hybryda z instalacją 48 V) lub z benzynowym 2.5 l pracującym w cyklu Atkinsona. Tak więc do napędu nowej Kugi służyć będą trzy hybrydy, diesle (1.5 l 120 KM i 2.0 l 190 KM) i trzycylindrową odmianę benzynową 1.5 l (120 KM i 150 KM) z funkcją dezaktywacji pracy jednego z cylindrów.
W nowej Kudze pojawi się wiele dodatków, takich jak asystent pasa ruchu, który nie tylko pomoże w utrzymaniu się na wybranym pasie, ale także zareaguje wówczas, gdy będziemy próbowali zmieniać pas, powodując zagrożenie kolizją (gdy np. z tyłu zbliża się inne auto lub wjeżdżamy pod jadący z przeciwka pojazd). Wówczas poczujemy na kierownicy większy opór, a w przypadku ryzyka kolizji z pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka podczas skrętu w lewo, automatycznie zahamuje. Ten sam układ zadba, by na parkingu podczas cofania nie doszło do kolizji z innym autem. Pojawi się też układ ułatwiający manewr omijania wolniej poruszającego się auta, zwiększający siłę wspomagania wówczas, gdy na bazie danych z radaru i kamery system uzna, że istnieje duże ryzyko kolizji.
W Kudze znajdziemy także aktywny tempomat reagujący na znaki drogowe, z funkcją kontroli poruszania się w korku, a także system ostrzegania o jeździe pod prąd, dostosowujący oświetlenie drogi. Pojawi się także układ zdalnej kontroli samochodu poprzez aplikację Ford Pass, która przyda się do odnalezienia auta, sterowania zamkami, sprawdzania stanu technicznego, a nawet zdalnego rozruchu.
Nowa Kuga pojawi się w Polsce do początku przyszłego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o