Meleksy dla samorządu

Meleksy-dla-samorzadu
REKLAMA

Wszystkie przekazane elektryczne pojazdy pochodzą z linii N.Car, będącej obecnie najpopularniejszą serią pojazdów firmy Melex. Charakteryzują się nowoczesną stylistyką i komfortowym zawieszeniem typu samochodowego. Wykorzystanie podwójnych wahaczy znacząco podnosi komfort użytkowania pojazdów. Pojazdy zostały wyposażone w nowoczesne silniki prądu przemiennego, które są obecnie standardowym wyposażeniem wszystkich modeli. Gwarantują one bardziej efektywne wykorzystanie energii i bezobsługową pracę.
Każdy pojazd może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Tak było w przypadku modelu 341 N.Car dla mieleckiej straży miejskiej. Zamknięta kabina gwarantuje możliwość korzystania z pojazdu przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne. Umieszczona z tyłu składana kanapa umożliwia przewożenie dwóch osób, a po rozłożeniu przekształca się w praktyczną platformę bagażową. Dzięki niewielkim rozmiarom najlepiej sprawdza się w patrolowaniu parków, skwerów i osiedlowych uliczek, a cichy i ekologiczny napęd nie zakłóca spokoju.
Pozostałe dwa pojazdy dla mieleckiego samorządu to modele 366 N.Car i 364 N.Car. Pierwszy z nich to sześcioosobowy model pasażerski, który będzie wykorzystywany do obsługi gości urzędu miasta, natomiast drugi trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Melex prowadzi rozmowy z kilkoma innymi samorządami, które również są zainteresowane posiadaniem elektrycznych pojazdów.
Melex to jeden z najdłużej działających na świecie producentów pojazdów elektrycznych. Historia firmy rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęły powstawać elektryczne wózki golfowe na potrzeby rynku amerykańskiego. Obecnie Melex Sp. z o.o. jest prywatną firmą oferującą około 100 różnych modeli pojazdów wykorzystywanych przez firmy z bardzo wielu branż. Są to pojazdy użytkowe służące do transportu osób i towarów, mogące przewozić do 8 osób lub do 1 250 kg ładunku. Jako jedne z nielicznych pojazdów tego typu posiadają homologację umożliwiającą poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej.
Najwięcej pojazdów marki Melex trafia na rynki Polski i Skandynawii, ale sieć dilerów tej marki sięga od Australii, poprzez niemal wszystkie kraje europejskie, aż po Argentynę.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o