Mikromobilność, czyli auto‑motor od SEAT‑a

Mikromobilnosc
REKLAMA

Wydajne i wymienne baterie oraz niskie koszty eksploatacji minimów sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla mieszkańców współczesnych miast, lecz także operatorów carsharingu.
– Gwałtowny rozwój miast, ograniczania przestrzeni przeznaczonej dla samochodów czy coraz bardziej restrykcyjne przepisy dot. ochrony środowiska to wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć nie tylko mieszkańcy aglomeracji, lecz także operatorzy oferujący usługi carsharingu. Ci drudzy muszą ciągle dostosowywać swój model biznesowy do zmieniającej się rzeczywistości i dostarczać rozwiązania, które będą nie tylko atrakcyjne i wygodne dla użytkowników, lecz także pozwolą generować zyski. SEAT wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm wypożyczających samochody na minuty i prezentuje minimó – pojazd, który ma zrewolucjonizować mikromobilność – powiedział podczas premiery autka Luca de Meo, prezes SEAT‑a.
Minimó łączy w sobie zalety motocykla – zwinność i łatwość parkowania, z bezpieczeństwem i komfortem, jakie oferuje samochód osobowy. Mikrosamochód SEAT‑a jest w pełni zelektryzowany, bateria ładuje się w kilka minut i pozwala na pokonanie nawet 100 km. Zintegrowany system wymiany baterii uniezależnia pojazd od punktów ładowania aut elektrycznych, dzięki czemu koszty jego eksploatacji w ramach carsharingu mogą spaść nawet o 50%.
Minimó to pierwszy samochód w portfolio SEAT‑a, który ma pomóc osiągnąć nowy cel − zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez pojazdy na obszarach miejskich. Firma współpracuje już z władzami lokalnymi, aby poznać ich oczekiwania i problemy, z jakimi się zmagają w zatłoczonych aglomeracjach. Kooperacja pozwoli dopracować samochód i dostarczyć rozwiązania, które zwiększą mobilność w mieście.
Z długością 2,5 m i szerokością 1,24 m, minimó jest wystarczająco kompaktowy, aby przemierzyć nawet najbardziej zatłoczone ulice i zmieścić się na najmniejszym parkingu – zajmuje powierzchnię zaledwie 3,1 m2. Dla porównania, zwykły samochód osobowy zajmuje drugie tyle – 7,2 m2.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o