Mitsubishi mirage – Idealny dla mieszczucha

0
102
REKLAMA

Nowy mirage to nieduży, paliwooszczędny i niedrogi samochód, który może się pochwalić jednym z najmniejszych promieni zawracania w swojej klasie, wynoszącym 4,4 metra. Dzięki konstrukcji przedniej części nadwozia, która zapewnia świetną widoczność i pozwala kierowcy dokładnie ocenić położenie pojazdu, parkowanie i jazda nowym mitsubishi są niezwykle łatwe Kabina oferuje sporo przestrzeni dla pięciu osób oraz bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu bagażnik.
Nową generację mirage napędza lekki, kompaktowy, trzycylindrowy silnik o pojemności jednego litra z elektronicznie sterowanym systemem zmiennych faz rozrządu MIVEC. Silnik maksymalnie generuje moc o wartości 51 kW (69 KM) przy 6000 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 86 Nm przy 5000 obr./min. W Japonii nowy mirage oferowany będzie w trzech wersjach wyposażeniowych, a wszystkie egzemplarze posiadać mają układ napędowy składający się z nowego, trzycylindrowego, litrowego silnika MIVEC i najnowszej generacji przekładni CVT INVECS‑III. Wersje wyposażeniowe M i G obejmują system Eco Drive Assist, który ułatwia bardziej ekologiczną i paliwooszczędną jazdę, funkcję wyłączania silnika na postoju AS&G oraz inne technologie, dzięki którym odmiany M i G mogą pokonać 27,2 km na jednym litrze paliwa.
Kształt przedniej części nadwozia sprawia, iż kierowca widzi oba krańce pokrywy silnika, co znacznie ułatwia określenie wymiarów i położenia pojazdu podczas wykonywania manewrów. Cofnięte słupki A oraz obniżona linia przewężenia z przodu zapewniają znakomitą widoczność przed autem i na boki.
Płaska deska rozdzielcza z wyrazistą linią przetłoczenia na całej szerokości podkreśla przestronność kokpitu. Słupkowy wskaźnik Eco Drive Assist w zespole zegarów nieustannie informuje kierowcę, jak ekonomicznie prowadzony jest pojazd. Obliczenia dokonywane są w oparciu o bieżące zużycie paliwa oraz aktualną prędkość. Wielofunkcyjny wyświetlacz również promuje oszczędny styl jazdy pokazując takie wartości jak czas wstrzymania pracy silnika przez system AS&G, średnie zużycie paliwa oraz dystans, jaki pojazd może jeszcze pokonać bez tankowania.
Kabinę nowego Mirage wyposażono w liczne schowki, takie jak: schowek w desce rozdzielczej przed pasażerem, znajdujący się nad nim, wysuwany schowek szufladowy, schowek w konsoli środkowej, schowki kieszeniowe w drzwiach, uchwyty na napoje z przodu i z tyłu oraz schowek kieszeniowy w oparciu przedniego fotela pasażera. Oparcie tylnej kanapy można dzielić w stosunku 60/40 oraz składać, co umożliwia transport większych przedmiotów.
Nowy mirage posiada układ ABS zapobiegający blokowaniu się kół podczas awaryjnego hamowania na śliskiej nawierzchni, który pozwala kierowcy zachować kontrolę nad pojazdem. Ponadto model wyposażono w układ EBD, który zwiększa siłę hamowana tylnych kół w mocno dociążonym pojeździe. Pozostałe dostępne systemy poprawiające bezpieczeństwo to: system sygnalizacji nagłego hamowania (ESS), system wspomagania hamowania (BA) oraz system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HSA). W wersji E systemy BA i HSA dostępne są w opcji.
Mitsubishi-Mirage

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o