Nie dla aut przed blokiem

0
117
parkowanie-pod-blokiem
REKLAMA

Mieszkańcy bloku nr 61 przy ul. Lwowskiej w Tarnowie są niezadowoleni z uciążliwego sąsiedztwa.
– Na działce między budynkiem, stacją paliw, garażami i stacją kontroli pojazdów gromadzone są samochody – jest ich tam chyba już z pięćdziesiąt. Nie rozumiem tej sytuacji, po co ściągać w to miejsce aż tyle pojazdów? – pytają mieszkańcy.
Teren ma kilku właścicieli, należy m.in. do miasta oraz firmy prowadzącej stację kontroli pojazdów, który dzierżawi część miejskiej nieruchomości.
– Niezadowolenie mieszkańców dotyczy obszaru, gdzie gromadzone są samochody, a ponadto podjeżdża dużo klientów parkujących na ul. Małej. Mieszkańcy chcieliby na tej uliczce utworzyć strefę zamieszkania i ograniczyć parkowanie. Stosowne pismo zostało wysłane do Urzędu Miasta Tarnowa, na razie sprawa nie nabrała dalszego biegu. Współpracujemy ze wspólnotą, ale jako zarządca bloku wpływu na tę sytuację nie mamy – wyjaśnia Leszek Skowron, główny specjalista do spraw technicznych w Miejskim Zarządzie Budynków.
Miejscy urzędnicy już skontrolowali teren, stwierdzając, że jego zagospodarowanie nie nosi znamion złomowiska samochodów.
– Stoją tam samochody, będące własnością mieszkańców, którzy w tym miejscu urządzili sobie parking. Nie możemy egzekwować ich usunięcia – wyjaśnia Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UMT.
Szerszą kontrolę próbowała przeprowadzić w tym miejscu tarnowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, ale bez rezultatu.
– Mamy kłopoty z domniemanym właścicielem samochodów, który nie chce poddać się kontroli. Podjęliśmy wszelkie możliwe kroki, łącznie z wnioskiem o ukaranie prowadzącego firmę. Wystąpiliśmy do prokuratury, która umorzyła dochodzenie. Skierowaliśmy zażalenie do Sądu Rejonowego w Tarnowie i czekamy na rozstrzygnięcie – wyjaśnia Krystyna Gołębiowska, kierownik delegatury WIOŚ.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments