Nowe BMW X1

0
50
Nowe BMW X1
REKLAMA

Premiera nowej generacji BMW X1 to ważne wydarzenie dla koncernu z Monachium. Wynika to z faktu, iż X1 i pochodzące od niego X2 są liderami statystyk sprzedaży BMW. Nowy model, zgodnie z obowiązującymi trendami, wystąpi również w elektrycznej odmianie iX1. Ale tutaj BMW nie ryzykuje, będzie to jedna z wersji, która uzupełni szereg z napędem spalinowym i hybrydowym.

Nowe BMW X1 nie wprowadza rewolucyjnych zmian, będzie to raczej stylistyczną ewolucją obecnego modelu. Także zostaną wykorzystane istniejące już rozwiązania techniczne poprzedniej generacji. Nowa platforma, która umożliwia zastosowanie dowolnego rodzaju napędu, tak spalinowego, hybrydowego, jak i po elektryczny, zadebiutuje już w przyszłym roku w modelu 2 Gran Tourer, zaś rok później w salonach pojawi się następna generacja X1.

REKLAMA

Pierwsze BMW X1, zaprezentowane w 2009 roku, powstało na bazie serii 3 Touring, co wpłynęło na wygląd raczej nadmuchanego kombi, niż SUV-a. Model ten jednak był początkiem klasy, którą dwa lata później uzupełniło Audi Q3, a mercedes swego GLA wprowadził dopiero cztery lata później!

BMW X1 dotychczasowych generacji okazał się dużym sukcesem rynkowym, zatem koncern przyjął taktykę, by rozwijać to, co się podoba, niż zaryzykować wprowadzenie rewolucyjnych zmian.

Wymiary nowego modelu nie ulegną specjalnym zmianom. Oprócz ewolucyjnych zmian w wyglądzie, samochód pozyska wersję z napędem czysto elektrycznym, który według obietnic producenta ma mieć zasięg do 600 km. Poza tymi zmianami technika nowego X1 bazować będzie na nowej serii 1.

Większych zmian można będzie się spodziewać wewnątrz. Kokpit zapełnią ekrany, a na pokładzie pojawi się kompletny szereg systemów, ułatwiających jazdę i czyniących ją bezpieczniejszą.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o