Nowe Subaru Levorg

0
331
Subaru Levorg
REKLAMA

Japończycy zaprezentowali właśnie drugą generację Subaru Levorg, dynamicznego kombi spokrewnionego z kultową Imprezą. Samochód, choć bardzo podobny do poprzednika, jest pojazdem stworzonym od zera, a nie przebudową poprzedniej edycji.

Levorg drugiej generacji oparty jest na nowej płycie Subaru Global Platform, zaś jego nadwozie jest bardzo podobne do konceptu Levorg Prototype STI. Nowe Subaru jest dłuższe o 65 mm i mierzy teraz 4755 mm, dzięki czemu wzrósł też rozstaw osi pojazdu o 20 mm do 2670 mm, co przekłada się na więcej miejsca dla podróżujących na tylnej kanapie. Skorzysta na tym także bagażnik, teraz mający przyzwoite 561 litrów. To więcej aż o 72 l od poprzedniej generacji.

REKLAMA

Subaru stawia jak zwykle na silniki typu boxer i pod maską drugiej generacji Subaru Levorq znajdzie się nowy motor o pojemności 1,8 l i mocy 177 KM oraz 300 Nm momentu obrotowego. Moc trafia na koła na nowo opracowaną przekładnię bezstopniową, która ma oprogramowanie imitujące 8 klasycznych biegów. Wydajny napęd na 4 koła jest tutaj standardem.

Jak przystało na współczesną konstrukcję, konstruktorzy wyposażyli samochód w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Wszechobecne staną się także ekrany – zastępujący klasyczne zegary moduł wyświetlacza o rozmiarze 12,3 cala oraz 11,6-calowy ekran systemu multimedialnego.

Nieoficjalne informacje wskazują, iż Levorg będzie dostępny też w wersji STI Sport, która prawdopodobnie będzie dysponować 300-konnym 2.0 l Twinturbo, a być może nawet w wersji WRX STI, która będzie dysponować napędem o mocy ponad 300 KM. Na tę chwilę nie ma o tym żadnych oficjalnych informacji. Tak jak o dacie debiutu i cenach w Europie.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments