Nowy znak na polskich drogach

0
120
Nowe oznaczenie odcinkowego pomiaru prędkości
REKLAMA

Oznakowanie odcinkowego pomiaru prędkości, jaki mamy chociażby na południowej obwodnicy Tarnowa, zgodnie z nowymi przepisami zostanie wymienione. Tablice informujące o rozpoczęciu i zakończeniu pomiaru będą bardziej czytelne i zrozumiałe niż dotychczas. Zawierać też będą informację o maksymalnej dozwolonej prędkości.
Pierwsze punkty odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce zostały uruchomione pod koniec 2015 roku. Obecnie jest takich odcinków 30. Dotychczasowe ich oznakowanie nie było jednak dla kierowców czytelne, gdyż poprzedzone znakiem identycznym, jakim oznacza się fotoradary. Kierowcy nie wiedzieli więc, jakiego sposobu pomiaru się spodziewać, a powinno to być oczywiste i jasne.
Aby to zmienić, do użytku wchodzą nowe znaki, dedykowane wyłącznie odcinkowemu pomiarowi prędkości. Niebieskie tablice nie pozostawiają wątpliwości, z jakim rodzajem pomiaru mamy do czynienia, zawierają także informację o maksymalnej dozwolonej prędkości w strefie pomiaru.
Wprowadzenie nowego oznakowania, które potrwa do 24 miesięcy, ułatwi życie wszystkim kierowcom jeżdżącym po polskich drogach.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o