NV200 – yellow cab dla nowojorczyka

0
143
nissan-taxi-dla-nowojorczyka1
REKLAMA

Przy projektowaniu nowojorskiej „taksówki przyszłości”, czyli nissana NV200 Taxi, firma Nissana wykorzystała globalne doświadczenie w budowie pojazdów komercyjnych, a także opinie nowojorskich taksówkarzy i ich pasażerów, którzy zwrócili uwagę na konieczność udoskonalenia niektórych rozwiązań stosowanych we współczesnych taksówkach. Po dwuletnim procesie oceny ofert według rygorystycznych kryteriów w maju 2011 roku Nowojorska Komisja ds. Taksówek i Limuzyn (TLC) wybrała nissana NV200 Taxi jako wyłączny model nowojorskiej taksówki, który będzie eksploatowany na ulicach tego miasta od końca 2013 roku.
Standardowe udogodnienia i wyposażenie skompletowane od podstaw zgodnie z sugestiami nowojorskich taksówkarzy, posiadaczy licencji na przewóz osób, właścicieli parków pojazdów oraz pasażerów obejmuje między innymi: dużo miejsca dla czterech pasażerów i ich bagażu – znacznie więcej w porównaniu z obecnie eksploatowanymi modelami taksówek; przesuwane drzwi ze stopniem i uchwytami asekuracyjnymi, ułatwiającymi wsiadanie i wysiadanie; przezroczysty panel dachowy, ułatwiający podziwianie widoków; otwierane szyby boczne; niezależnie sterowaną klimatyzację w przedziale pasażerskim; lampki do czytania dla pasażerów i oświetlenie przypodłogowe; stację ładowania dla pasażerów z gniazdkiem 12V i dwoma portami USB.

REKLAMA

nissan-taxi-dla-nowojorczyka2Nowa nowojorska taksówka wyposażona jest w 4‑cylindrowy silnik o pojemności 2 litrów, klakson sprzężony z oświetleniem zewnętrznym, dzięki któremu sygnał dźwiękowy będzie używany rzadziej niż dotychczas, fotel kierowcy ma regulację ustawienia w sześciu kierunkach, jest system nawigacji ze zintegrowanym monitorem ułatwiającym cofanie oraz interkom do komunikacji między kierowcą a pasażerem.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to NV200 Taxi ma poduszki kurtynowe dla osób podróżujących z przodu i z tyłu oraz poduszki boczne zamontowane w fotelach pierwszego rzędu, standardowy system kontroli trakcji i stabilizacji pojazdu, przesuwane drzwi ograniczające ryzyko urazu pieszych, rowerzystów i innych użytkowników dróg i chodników przy nieostrożnym otwieraniu i dodatkowo światła ostrzegające innych użytkowników drogi o otwarciu drzwi taksówki.
Nissan NV200 Taxi będzie produkowany w zakładach Nissana w Cuernavaca w Meksyku. Cena detaliczna sugerowana przez producenta za standardowo wyposażony model wyniesie około 29 700 USD.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o