Opel Mokka drugiej generacji

opel-mokka
REKLAMA

Opel zapowiedział drugą generację swojego crossovera Mokka. Auto ma być technicznym bliźniakiem Peugeota 2008. Nowy model zaskakiwać ma stylistyką i elektrycznym napędem. Zrezygnowano także z litery „X” dodanej po faceliftingu.

REKLAMA

Opel pokazał na tę chwilę wyłącznie wygląd linii bocznej nadwozia. Ekologiczny charakter nowego modelu podkreśla zakamuflowane zieloną grafiką nadwozie. Ekologiczny, gdyż Opel zamierza oferować Mokkę również z elektrycznym napędem.
W liniach najnowszej odsłony widać inspirację konceptem Experimental GT X zaprezentowanym w 2019 roku, zaś w kwestiach technicznych nie ma tu żadnych niespodzianek. Auto zbudowane na platformie CMP, dzieli rozwiązania techniczne z Peugeotem 208, Oplem Corsą, Peugeotem 2008 i DS3 Crossback. Zapowiada to napęd poprzez silniki 1.2 PureTech oraz elektryczny napęd o mocy 136 KM.
Nowością jest zasilanie prądem w crossoverach Opla. Jednak jest to konsekwencja połączenia w jedną grupę z PSA i w związku z tym „klonowania” rozwiązań z DS3 Crossback E-Tense i Peugeota e-2008.
Poprzednia generacja modelu Mokka oferowana była od 2012 roku. W 2016 samochód przeszedł lifting i zmienił nazwę na Mokka X. Kolejna generacja będzie miała w nazwie wyłącznie Mokka. Auto trafi do salonów jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments