Opel Mokka OPC

0
56
REKLAMA

Opel, pod skrzydłami nowego właściciela, powraca do sygnowania sportowych wersji swoich modeli logiem OPC. Jako pierwsza w tej odmianie zadebiutuje nowa Mokka.

Sportowe oznakowania modeli ma w swoim portfolio każda marka. Volkswagen ma GTI, Skoda RS, Mercedes AMG, BMW M, zaś Ford ST lub RS. W przypadku Opla w latach 80. i 90. na najmocniejsze wersje Kadeta czy Corsy, a później także Astry widniało oznaczenie GSi. Później zastąpiło je nowe oznaczenie OPC, będące skrótem od Opel Performance Center, które widniało na pojazdach od Corsy po Zafirę. Ostatnio usportowiona wersja Insignii znów nazwana została GSi.

REKLAMA

Jak jednak można dowiedzieć się z najnowszych internetowych wpisów, producent Opli zamierza powrócić do oznaczenia OPC. Gama sportowych modeli firmowanych przez Opel Performance Center ma na początek obejmować Mokkę, Corsę i Vivaro. Wszystkie te modele będą występowały z tym logotypem w wersji z napędem elektrycznym. Później ma do nich dołączyć nowa Astra, której premiera nastąpi w tym roku, zaś jej wersja OPC prawdopodobnie będzie 300-konną hybrydą plug-in i pojawi się nieco później.

Pierwszym samochodem z nowej serii ma zostać Mokka OPC. Fanów marki nie czeka jednak niespodzianka w postaci mocniejszej wersji, która mogłaby mieć lepsze osiągi czy wyższą prędkość maksymalną. Pod maską usportowionej wersji crossovera zamontowany będzie znany już 136-konny silnik elektryczny, który tak samo jak w standardowej wersji rozpędzi Mokkę OPC do 100 km/h w 9,0 s i zapewni prędkość maksymalną ograniczoną do 150 km/h.

Nowy Opel Mokka OPC otrzyma zamiast zwiększonej mocy inne, bardziej sportowe nastawy zawieszenia i układu kierowniczego oraz pakiet stylistyczny, który obejmie agresywniej stylizowane zderzaki i progi, spojler na pokrywie bagażnika oraz nowe obręcze kół. Także we wnętrzu nie zabraknie sportowych akcentów i lepszych foteli.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments