Orlen kusi nowymi paliwami

0
143
Orlen-efecta
REKLAMA

W ramach przeprowadzonych testów benzyny EFECTA 95 potwierdzono jej właściwości usuwania istniejących osadów do 65% oraz przeciwdziałania powstawaniu nowych nawet w 98%. Paliwo zmniejsza tarcie, osiągając w testach o 30% lepszą smarność w stosunku do benzyny nieuszlachetnionej. Zdaniem producenta, produkt długo zachowuje swoje właściwości, chroniąc elementy silnika przed korozją czy fizycznym zużyciem.
EFECTA Diesel dzięki zaawansowanym technologiom wymywa osady i utrzymuje w czystości elementy układu paliwowego i silnika. Specjaliści z Orlenu podkreślają, że na podstawie wyników badania właściwości czyszczących wykazano, że EFECTA Diesel pomaga usunąć minimum 50% osadów już po pierwszym tankowaniu pełnego baku. Regularna jazda na tym paliwie umożliwia przywrócenie pierwotnej wydajności wtryskiwaczy nawet do 98%. Paliwo ułatwia także pracę pomp i wtryskiwaczy przez ograniczenie tarcia oraz zapewnia ochronę powierzchni elementów silnika przed korozją. Zastosowane rozwiązanie ograniczające pienienie ułatwia tankowanie paliwa EFECTA Diesel.
W stosunku do paliw nieuszlachetnionych nowa benzyna EFECTA 95 pozwala zredukować emisję tlenków azotu o ok. 8% oraz cząstek stałych o 51%. Z kolei EFECTA Diesel pozwala zredukować emisję tlenków azotu o ok. 4%, a cząstek stałych o 44%. W ramach testów potwierdzono również redukcję emisji CO2.
Według komunikatów opublikowanych przez koncern, właściwości czyszczące nowych paliw EFECTA zostały potwierdzone w rygorystycznych testach przeprowadzonych przez certyfikowane laboratoria SGS, światowego lidera i innowatora w dziedzinie kontroli, badań i certyfikacji. Z kolei zadaniem firmy BOSMAL było dokonanie sprawdzenia nowych paliw w warunkach eksploatacji z zastosowaniem najnowszych dostępnych metod i procedur testów. Poszczególne etapy testów odzwierciedlały zarówno zmienny ruch miejski, jak i autostradowy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o