Samochód jak multimedialne centrum

Samochod-jak-multimedialne-centrum
REKLAMA

Nowy system NissanConnect, oprócz 7-calowego, kolorowego ekranu dotykowego, oferuje szereg praktycznych funkcji rozrywkowo‑informacyjnych oraz poprawiających komfort podróżowania. Należą do nich: możliwość korzystania z usług Google Local Search oraz Send‑to‑Car, tryb głośnomówiący Bluetooth, streaming audio, radio cyfrowe i integracja smartfona za pośrednictwem złącza Bluetooth lub USB niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego.
Antyodblaskowy, 7‑calowy, kolorowy ekran dotykowy oraz przyciski i pokrętła regulacji systemu NissanConnect doskonale komponują się z koncepcją intuicyjnej obsługi. Przyciski funkcyjne zapewniają bezpośredni dostęp do ważnych funkcji, a proste i zrozumiałe elementy graficzne pozwalają kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.
System nawigacyjny NissanConnect bazuje na mapach SD, oprócz funkcji nawigacyjnych prezentowanych w trybie mapy 2D lub 2,5D, oferuje także szereg funkcji wspomagających i nawigacyjnych. Należą do nich: możliwość zaplanowania ekonomicznej pod względem zużycia paliwa trasy dzięki między innymi dynamicznemu omijaniu korków, zalecenia dotyczące wyboru pasa, prezentacja zjazdów, ostrzeganie o zakrętach i ograniczeniach prędkości, a także korzystanie z aplikacji wspomagających nawigację.
Ponadto kierowcy mogą zaplanować trasę na domowym komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie, a następnie za pomocą usługi Google Send‑to‑Car przesłać ją do systemu NissanConnect w samochodzie. Kompatybilność systemu z usługami Google zapewnia dostęp do wielu innych informacji np. na temat lokalnych punktów użyteczności publicznej w pobliżu aktualnego miejsca pobytu samochodu lub u celu podróży – np. parkingów, stacji paliw, restauracji lub bankomatów.
Dzięki możliwości podłączenia do systemu smartfona system multimedialny w samochodzie staje się dla kierowcy stałym dostępem do Internetu. Korzystając z aplikacji w smartfonie, można nawet w obcym mieście poczuć się jak w domu, w każdej chwili pobrać najświeższe informacje lub skontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem sieci społecznościowych. Ważnym atutem jest także możliwość odtwarzania muzyki za pomocą złącza USB lub połączenia bezprzewodowego Bluetooth w trybie streamingu audio lub tak jak w przypadku telefonowania – przez urządzenie głośnomówiące.
NissanConnect oferuje także możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł. Cyfrowe technologie odtwarzania obejmują klasyczny odbiór stacji radiowych AM/FM, radio cyfrowe DAB, radio internetowe Over‑the‑Air oraz streaming online lub streaming audio. Użytkownik ma też możliwość odtwarzania płyt CD lub plików MP3, a także podłączenia do systemu iPoda lub odtwarzacza MP3.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments