Škoda Octavia iV wyceniona

0
77
Skoda Octavia IV
REKLAMA

Škoda Octavia iV z hybrydowym napędem typu plug-in zadebiutowała w polskich salonach. Cena zaczyna się od 138 tys. zł, jednakże wynika to także z bogatego wyposażenia, gdyż hybryda plug-in nie jest dostępna w bazowej wersji Active. Ponadto Skoda Octavia iV jest tańsza od porównywalnego VW Golfa.

Škoda Octavia iV z hybrydowym napędem typu plug-in napędzana jest znanym z innych modeli koncernu zestawem składającym się z benzynowego silnika 1.4 TSI i silnika elektrycznego, które wspólnie generuje moc 204 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Układ uzupełnia akumulator o pojemności 37 Ah, który pozwala przejechać w trybie czysto elektrycznym maksymalnie 60 km na jednym ładowaniu.

REKLAMA

Napęd, przenoszony przez 6-stopniową, automatyczną skrzynię DSG, pozwala na sprint liftbacka do 100 km/h w czasie 7,7 sekundy i rozpędzanie do 220 km/h. Kombi przyspiesza do setki o 0,1 wolniej.

Ceny Skody Octavii iV Plug-In Hybrid zaczynają się od poziomu 138 900 zł za wersję z nadwoziem liftback . Wersja z nadwoziem kombi jest droższa o 3900 zł.

Cena wynika także z faktu, iż potencjalni nabywcy mogą kupić Škodę Octavię iV tylko w środkowej lub topowej wersji wyposażenia. Plug-in nie jest oferowany z bazowym wydaniem Active. Trzeba jednak zauważyć, że Octavia jest tańsza od porównywalnego Volkswagena Golfa dostępnego w cenie od 144 090 zł.

Octavię plug-in można też kupić w ostrzejszej wersji RS, która choć oparta na tym samym silniku, generuje większą moc 245 KM. Cena takiej wersji zaczyna się od poziomu 158 300 zł, jednak wynika to także z bogatszego wyposażenia usportowionej wersji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o