Tańszy Volkswagen ID. 3

0
147
VWID
REKLAMA

Do niedawna chcąc stać się posiadaczem elektrycznego Volkswagena ID.3 w Polsce, trzeba było wydać co najmniej 156 tys. złotych i to za pojazd w najtańszej dostępnej wersji Pro Performance, za to z silnikiem o mocy 204 KM i zasięgiem na jednym ładowaniu do 426 km. Teraz można mieć to auto sporo taniej, jednak kosztem niższej mocy i zasięgu.

Do tej pory polscy klienci chcąc stać się posiadaczem elektrycznego Volkswagena ID.3, musieli zdecydować się na zakup wersji z silnikiem o mocy 204 KM, który zasilany jest z akumulatora o pojemności 58 kWh, a który pozwalał, według normy WLTP, pokonać na jednym pełnym ładowaniu akumulatora trasę do 426 km. Jednakże samochód taki w najtańszej dostępnej wersji Pro Performance kosztował minimum ok. 156 tys. zł.

REKLAMA

Teraz posiadaczem elektrycznego ID.3 można stać się za sporo mniejsze pieniądze, ale trzeba wybrać wersję z mniejszym akumulatorem i niższą mocą.

Obecnie bazowy najtańszy model Pure Performance, który dysponuje silnikiem elektrycznym generującym 150 KM, zasilanym z akumulatora gromadzącego 45 kWh, wyceniony jest na 136 890 złotych. Napęd ten pozwala na przyspieszenie pojazdu od 0 do 100 km/h w 8,9 s, zaś zasięg na jednym ładowaniu wg. normy WLTP wynosi do 351 km.

VW ID.3 jest dostępny w jednym z sześciu kolorów nadwozia, natomiast na jego wyposażeniu seryjnym znajdują się m.in. system nawigacji satelitarnej Discover Pro, aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją odległości i funkcją „stop&go” oraz reflektory LED z automatyczną regulacją zasięgu.

Można też wybrać lepiej wyposażoną wersję Pure Performance City, której cena startuje od poziomu 150 190 złotych lub wariant Pure Performance Style za minimum 165 090 złotych.

Pierwszy z nich na pokładzie ma dodatkowo podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną multifunkcyjną kierownicę, instalację telefoniczną Comfort z ładowarką indukcyjną oraz dwa dodatkowe gniazda USB-C dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń. Drugi oferuje, poza elementami które znajdują się na wyposażeniu ID.3 Pure Performance City, kamerę cofania, reflektory LED Matrix z automatyczną regulacją zasięgu i światłami na złą pogodę oraz tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami.

Volkswagen zapowiada, że model ID.3 będzie można kupić niebawem jeszcze taniej, gdyż ofertę tego modelu uzupełni wersja Pure z silnikiem o mocy 126 KM, z akumulatorem o pojemności 45 kWh. Wersja taka przyspieszać ma do 100 km/h w czasie 11 sekund i przejechać wg. normy WLTP około 330 km na jednym ładowaniu.

Taki wariant VW ID.3 w wersji Pure Performance kosztować ma poniżej 130 tys. złotych.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze