Testowanie elektrycznej skody

Skoda-tylko-na-prad
REKLAMA

Dane uzyskane z codziennej eksploatacji samochodów będą szczególnie istotne dla precyzyjnego dopasowania ustawień samochodów elektrycznych. W dalszej kolejności samochody będą przekazane wybranym partnerom, co rozpocznie kolejny etap testów.
Dziesięć octavii green E Line, biorących udział w testach, ma dostarczyć cennych informacji, które posłużą dalszemu rozwojowi elektrycznych napędów. Dotyczy to nowych rozwiązań i funkcji, takich jak: umiejscowienie gniazda ładowania czy zagadnień związanych z tym, jak samochody elektryczne, będące z założenia cichymi, uczynić słyszalnymi w ruchu miejskim.
Pierwszy elektryczny model Škody to octavia combi, której modularna konstrukcja doskonale nadaje się do tego, by zmieścić w niej baterię, sterowniki elektryczne i silnik elektryczny. Jednostki napędowe oferują maksymalną moc wyjściową 115 KM i maksymalny moment obrotowy 270 Nm, dostępny natychmiast po starcie. Przyspieszenie od zera do 100 km/h zajmuje octavii green E Line zaledwie 12 sekund. Maksymalna prędkość wynosi 135 km/h. Zasięg 150 kilometrów oznacza, że testowa flota jest w stanie sprostać oczekiwaniom większości europejskich kierowców.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o