Trzeci SUV Skody

0
165
skoda kamiq
REKLAMA

Skoda Kamiq, najnowszy SUV czeskiej marki, powstał na modułowej platformie MQB, z której korzysta też wiele innych modeli Grupy Volkswagena. Samochód ma 424 cm długości, 179 cm szerokości oraz 153 cm wysokości, zaś rozstaw osi wynosi 265 cm. Wyższy prześwit który jest np. o 37 mm większy niż w kompaktowej Scali, pozwala nie tylko lepiej poruszać się w niezbyt równym terenie, ale podniesione nadwozie ułatwia dostęp do wnętrza oraz pozwala na lepszą widoczność zza kierownicy.
Kamiq lokowany jest w segmencie B, jednak jak to częste u Skody, wykracza rozmiarami poza średnią w segmencie i może stanowić pod względem ilości miejsca w kabinie konkurencję dla klasycznych kompaktów. Także pojemność bagażnika wynosząca aż 400 lokuje nową Skodę o szczebel wyżej.
Stylistycznie nowy SUV czeskiej marki nie wnosi nic rewolucyjnego, jest mniejszą wersją swoich braci Karoqa i Kodiaqa. Natomiast wnętrze nowego modelu oparto na projekcie hatchbacka Scala. Do sterowania multimediami i nie tylko służy dotykowy ekran umieszczony w centralnej konsoli, który w najwyższej wersji wyposażenia ma przekątną 9,2 cala. Drugi wyświetlacz o przekątnej 10 cali może zastąpić analogowe zegary przed oczami kierowcy.
Małego SUV-a może napędzać jeden z pięciu silników, jednakże napęd może być przekazywany tylko i wyłącznie na przednią oś. Bazowy, trzycylindrowy silnik 1.0 TSI występuje w dwóch wersjach: 95 i 115 KM. Większą moc zapewnia czterocylindrowy 1.5 TSI z systemem odłączania dwóch cylindrów (ACT) i mocą maksymalną 150 KM. Oferowany będzie także silnik wysokoprężny 1.6 TDI o mocy 115 KM, a na wybranych rynkach także wersja na gaz ziemny 1.0 G-TEC 90 KM. Poza bazowym 1.0 TSI, do każdego silnika można będzie zamówić zautomatyzowaną skrzynię biegów DSG.
Nowa Skoda Kamiq powinna trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku, zapowiada się bestseller czeskiej marki.

REKLAMA

skoda Kamiq inside

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o