Volkswagen Golf Variant ósmej generacji

0
135
VW Golf
REKLAMA

Volkswagen zaprezentował kolejną wersję Golfa ósmej generacji. Golf Variant to przedłużona, bardziej funkcjonalna wersja bestsellera VW. Samochód będzie oferowany w wersjach Golf, Life, Style, stylizowanej na sportową R-Line oraz uterenowioną Alltrack. Do polskich salonów trafi końcem bieżącego roku.

Nowy Volkswagen Golf Variant ósmej generacji to bardziej praktyczna wersja kombi zaprezentowanego rok temu hatchbacka. W porównaniu z poprzednią generacją obecny Variant ma zwiększoną długość nadwozia oraz większy rozstaw osi, w obu przypadkach o 66 mm. Variant ma teraz 4,63 m długości, a rozstaw osi wynosi 2,69 m. Tak więc kombi jest dłuższe od hatchbacka o 35 centymetrów. Większe wymiary przełożyły się na wielkość bagażnika, którego pojemność wynosi teraz 611 l, czyli o 6 litrów więcej niż w Golfie VII.

REKLAMA

W zakresie rozplanowania i wyposażenia wnętrza nie ma żadnych różnic względem hatchbacka. Tak więc w wersji kombi cyfrowe wskaźniki znajdziemy na wyświetlaczu o przekątnej 10,25 cala, zaś na konsoli środkowej umieszczono dotykowy, 8,25-calowy wyświetlacz do obsługi urządzeń pokładowych, który opcjonalnie można powiększyć do wersji o przekątnej 10,25 cala.

Nowy Volkswagen Golf Variant ma taką samą gamę silnikową jak hatchback, za wyjątkiem bazowej jednostki napędowej, która nie znalazła zastosowania w tym modelu. Zatem mamy tu benzynowy trzycylindrowy silnik 1.0 TSI o mocy 110 KM oraz czterocylindrowy 1.5 TSI o mocy 130 KM lub150 KM, a także wysokoprężny 2.0 TDI o mocy 115 KM lub 150 KM. Napęd przenoszony jest przez sześciobiegową, manualną skrzynię biegów lub opcjonalną siedmiostopniową przekładnię dwusprzęgłową.

Volkswagen Golf Variant ósmej generacji dostępny jest w bazowej wersji Golf, bogatszych Life oraz Style, sportowo stylizowanej R-Line oraz uterenowionej wersji Alltrack, która ma powiększony prześwit, napęd na wszystkie koła oraz plastikowe nakładki na nadkolach. W przyszłości Golf Variant Alltrack będzie oferowany z mocnym, 200-konnym silnikiem wysokoprężnym, który umożliwi holowanie przyczep o masie dochodzącej do dwóch ton.

Volkswagen Golf Variant pojawi się w salonach sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o