Volkswagen routan „Bezpieczne” wyróżnienie

0
70
Volkswagen-Routan
REKLAMA

Volkswagen routan został ostatnio wyróżniony tytułem Top Safety Pick przyznawanym przez amerykańską organizację naukowo‑badawczą użyteczności publicznej Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Jest to już dziewiąty volkswagen, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie. Marka Volkswagen znalazła się tym samym pod względem bezpieczeństwa na pierwszym miejscu wśród amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego.
– Zachowanie routana podczas jazdy jednoznacznie świadczy o zaangażowaniu marki Volkswagen w kwestie bezpieczeństwa – powiedział przewodniczący instytutu Adrian Lund. – Samochody z tytułem Top Safety Pick gwarantują maksymalne bezpieczeństwo we wszystkich najczęściej występujących na drodze sytuacjach.
Pozostałe Volkswageny, które otrzymały wcześniej Top Safety Pick to: jetta, jetta SportWagon (oferowany w Europie jako golf variant), CC, passat, tiguan, touareg, golf i golf GTI.
W przeprowadzanych co roku przez IIHS testach symulowane są zderzenia czołowe, boczne i tylne. Sprawdza się, które samochody gwarantują pasażerom najlepszą ochronę. Nowością jest test uderzenia w dach. Instytut ocenia wyłącznie samochody wyposażone seryjnie w poduszki chroniące głowę i klatkę piersiową oraz elektroniczny program kontroli stabilności toru jazdy ESP.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o