Zafira na nowo wymyślona

0
86
Zafira
REKLAMA

Minęło dwadzieścia lat od sukcesu pierwszej generacji Zafiry, pierwszego minivana Opla, gdy w salonach zadebiutowała czwarta edycja tego modelu.
Opel Zafira Life, bo taką ma obecnie nazwę, to wielofunkcyjny minivan, który jest dostępny w trzech wersjach o różnych długościach nadwozia: Compact mierzącą 4,60 metra, Long o długości 4,95 metra oraz Extra Long mającą aż 5,30 metra. Wersja Compact jest o około 10 centymetrów krótsza od poprzedniej Zafiry, natomiast Extra Long jest od niej o około 65 centymetrów dłuższa i zbliża się wielkością do osobowego vana Vivaro Combi.
Na polskim rynku oferowane są cztery wersje wyposażenia – Business i Business VIP, skierowane przede wszystkim do klienta firmowego, oraz Family i Family Elite, odpowiadające na potrzeby użytkowników poszukających dużego samochodu rodzinnego.
Standardowy wariant jest 5-osobowy, jednakże Zafirę Life może opcjonalnie skonfigurować nawet do wersji mieszczącej aż do 9 osób. Dostęp do przestrzeni bagażowej ułatwiają tylne drzwi: dwuskrzydłowe, przeszklone i otwierane szeroko, nawet pod kątem 180 stopni lub podnoszona, duża, również przeszklona klapa. Na liście wyposażenia znajdziemy klimatyzację manualną, przyciemniane szyby, światła LED do jazdy dziennej, przednie światła przeciwmgielne oraz czujniki deszczu i automatyczne wycieraczki.
W wersji Zafira Life Business VIP standardowo dostępny jest wariant 6-osobowy z komfortowymi, indywidualnymi fotelami dla każdego pasażera. Dostęp do wnętrza ułatwiają elektrycznie sterowane drzwi przesuwne, które można zdalnie otwierać także za pomocą ruchu stopy.
Zafira Life Family jest standardowo oferowany w wersji pięcioosobowej, ale opcjonalnie podróżować nim może nawet osiem osób, a w wariancie tym fotele drugiego i trzeciego rzędu można przesuwać na aluminiowych szynach, co pozwala na elastyczną aranżację wnętrza.
W wersji Zafira Life Family Elite dodatkowo dostępne są podgrzewane przednie fotele z funkcją masażu oraz elektrycznym sterowaniem, zaś wygodę podróżowania zapewniają opcjonalnie indywidualne fotele w drugim rzędzie z możliwością ustawienia tyłem do kierunku jazdy oraz składany przesuwny stolik, mocowany do szyn pomiędzy drugim i trzecim rzędem foteli. Opel Zafira Life Family Elite wyposażony jest ponadto w dach panoramiczny.
Nowa Zafira wyposażona jest w liczne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Kamera i radar monitorują obszar przed samochodem, rozpoznając również obecność pieszych przechodzących przez jezdnię. W takim przypadku system inicjuje hamowanie awaryjne przy prędkości do 30 km/h. Dostępny w tym modelu adaptacyjny tempomat dostosowuje prędkość do pojazdu poprzedzającego i automatycznie zwalnia, nawet do 20 km/h. Na pokładzie znaleźć się mogą systemy utrzymania pojazdu na pasie ruchu, wykrywania zmęczenia kierowcy oraz zmiany trybu pracy reflektorów między światłami drogowymi i mijania.
Obecne na pokładzie systemy Multimedia i Multimedia Navi wyposażone są w 7-calowe ekrany dotykowe i mogą współpracować z telefonem przez Apple CarPlay i Android Auto. Multimedia Navi oferuje dodatkowo nawigację z mapami Europy w widoku 3D z opcją bardzo realistycznego odwzorowania geograficznej charakterystyki terenu wzdłuż trasy podróży. Dzięki usłudze Opel Connect system nawigacji dostarcza także bieżące informacje o ruchu drogowym.
Oferta silników składa się z silników wysokoprężnych o pojemności 1,0 l i 2,0 litrów. Oferują one moc od 102 KM do 177 KM. W przyszłości będzie można zamawiać również wersję z napędem 4×4, zaś na początku 2021 roku Opel zaoferuje w pełni elektryczną wersję tego minivana.
W polskich salonach można już składać zamówienia na nowego Opla Zafirę Life. Jego cennik rozpoczyna się od kwoty 134 750 zł za wersję z najkrótszym nadwoziem i wyposażeniem Business.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o