Tag: NIK

NIK zbada, czy Romowie legalnie zamieszkali w Czchowie

0
Zawierucha wokół sprawy trwa już prawie pięć lat. Romowie mieszkali w Limanowej niemal od początku XX wieku. Coraz częściej dochodziło do spięć pomiędzy romską społecznością a Polakami. #Temi #Romowie

Tu nie powinno być „pułapki” na kierowców?

0
Najwyższa Izba Kontroli jest zdania, że Odcinkowy Pomiar Prędkości (OPP) umiejscowiony na tarnowskiej obwodnicy jest nietrafioną lokalizacją. Zdaniem NIK, nie występowało i nie występuje tam aż tak duże zagrożenie poważnymi wypadkami, by montować kosztowne urządzenia.

Cztery centymetry oszczędności

0
Podobno Najwyższa Izba Kontroli ma wziąć pod lupę baseny, w których skrócono nieckę. Zabieg ten pozwala zaoszczędzić na etatach dla ratowników.  -  Na razie żadna kontrola jeszcze się nie zapowiedziała - informuje Robert Hołda, dyrektor bocheńskiej pływalni.

NIK skontroluje sprzedaż tuchowskiego szpitala

0
Blisko rok radni z Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Tarnowskiego kontrolowali procedurę sprzedaży szpitala w Tuchowie. Analizowali nie tylko dokumenty sprzedaży powiatowego szpitala na rzecz prywatnej spółki, ale także obecny stan prawny tej nieruchomości. W pokontrolnych wnioskach komisja rewizyjna chce skierować wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie procedury sprzedaży.
REKLAMA