Strona główna Tagi Pociąg

Tag: pociąg

Oficjalnie: Pociągiem z Tarnowa bezpośrednio do trzech stolic!

3
Od 13 grudnia będzie możliwość bezpośredniego podróżowania z Tarnowa do Budapesztu, Bratysławy i Pragi. To już oficjalnie – dzięki PKP InterCity mieszkańcy Tarnowa i całego...

Groźny wypadek w Woli Rzędzińskiej, dwa auta uwięzione na torach

0
To był dramatyczny widok. Dwa samochody uwięzione na przejeździe kolejowym za kościołem w podtarnowskiej Woli Rzędzińskiej i zbliżający się w ich kierunku rozpędzony pociąg pospieszny. Skład zahaczył o jedno z aut i ciągnął je kilkanaście metrów po torach. Kierowca cudem wyszedł z wypadku, miał tylko lekkie obrażenia.

Jasień. Autem pod pociąg

0
Prowadząca seata 59-letnia mieszkanka Brzeska wjechała na tory kolejowe na niestrzeżonym przejeździe w Jasieniu. Auto zostało uderzone przez pociąg.

Pociągowa masakra

Po ostatniej zmianie rozkładu jazdy PKP już było źle i wydawało się, że gorzej być nie może. Dzięki interwencji TEMI i Radia Kraków sytuacja się poprawiła i jeździliśmy jakiś czas w zupełnie przyzwoitych warunkach. Dzisiaj, pierwszego dnia marca nastąpiła kolejna zmiana rozkładu jazdy. Ktoś, kto wymyślił te zmiany, udowodnił tylko swoją bezmyślność, bezduszność i brak troski o jaki taki komfort pasażerów.
Pociąg Regio „Rzeszowianin”, odjeżdżający do tej pory z Tarnowa o godzinie 5.55, którym dojeżdżają tłumy pasażerów do pracy i do szkół w Krakowie, od dziś odjeżdża o 6.21. W zamian jedzie pociąg podstawiany w Tarnowie o 5.52, ale dwa razy krótszy. W związku z tym ta sama liczba pasażerów musi się pomieścić w pojedynczej jednostce. Znowu najczęściej pojawiającym się słowem było: „MASAKRA”, a jadący pół godziny później „Rzeszowianin” wiózł zapewne do Krakowa świeże powietrze. Ludzie wybierają jazdę w tłoku, nie chcąc spóźnić się do pracy, czy do szkoły.
Naprawdę genialne posunięcie!!! Czy nie lepiej byłoby, gdyby zostało po staremu? Wsiadając w Tarnowie miałem miejsce siedzące, ale w imieniu tych, którzy wsiadają na kolejnych stacjach i tych, którym nie udało się już wcisnąć, proszę o interwencję.

Z poważaniem
Tadeusz Maroszek

REKLAMA