Strona główna Tagi Porąbka uszewska

Tag: porąbka uszewska

Miliony na kanalizację

0
Dobiegają końca prace związane z budową kanalizacji w kilku miejscowościach w gminie – w Kątach, Porąbce Iwkowskiej oraz w części Iwkowej i Drużkowa Pustego....

Muzyka filmowa symfonicznie

0
Pasjonaci muzyki filmowej i rozrywkowej, którzy w Porąbce Uszewskiej utworzyli Crushed Sounds BigBand, wystąpią w Centrum Sztuki Mościce. Młodzieżowy zespół w powiększonym składzie i z udziałem wokalistek, wykona muzykę znaną z kinowych hitów, m.in. z filmów „Król Lew”, „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”. Koncert zaplanowano na 30 maja; wydarzenie jest biletowane.

Pamięć „Na Kuźnisku”

0
Staraniem Klemensa Górala z Porąbki Uszewskiej powstał oryginalny „przystanek pamięci” dedykowany czterem zasłużonym mieszkańcom tej wsi. Są nimi działacze społeczni ubiegłego wieku: Jędrzej Leś i Andrzej Bodzioch oraz uczestnicy wojen światowych: Tadeusz Bodzioch, który walczył w I wojnie światowej i Klemens Góral, żołnierz AK.

Pan Staszek robi porządki

0
Po krótkich okresach wzlotu kariera pana Staszka z Porąbki Uszewskiej uległa zapomnieniu. Mimo że pan Staszek ma pasję jedyną w swoim rodzaju. Ba, jedyną taką na całą Polskę. Wszyscy się już przyzwyczaili do tego, co robi, niektórym może się nawet wydawać, że robi to z obowiązku, a nie z pasji.

Jak pan Staszek posprzątał wieś

0
Wiesław ZiobroNa początku było zdziwienie. Ludzie na wieść o tym, że Staszek zaczął społecznie sprzątać wieś, dyskretnie pukali się w czoło, a w najlepszym razie z politowaniem się uśmiechali. Inni zastanawiali się poważnie, ile ma z tej swojej dziwnej pasji, bo przecież nie może robić tego za darmo. A jednak Staszek za darmo robił i robi nadal. Już od dziesięciu lat. Z tą tylko różnicą, że nikt już na jego widok nie puka się w czoło.

Gmina Dębno. Agroturystyczne biesiadowanie

0
Naleśniki z grzybami w sosie koperkowym, pierogi drożdżowe z soczewicą, placki ziemniaczane w wybornych sosach – to tylko niektóre z potraw, jakich skosztować mogli uczestnicy organizowanej już po raz 15. Biesiady Agroturystycznej w Porąbce Uszewskiej w gminie Dębno. Impreza od lat przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także licznych turystów, w tym także tych, którzy w gospodarstwach agroturystycznych spędzają urlopy i wypoczywają całymi rodzinami.  
REKLAMA