Adam Niedzielski: Nie interes ekonomiczny, a zdrowie Polaków jest najważniejsze

0
375
Adam Niedzielski: Nie interes ekonomiczny, a zdrowie Polaków jest najważniejsze
fot. Adam Guz/Kancelaria Premiera
REKLAMA

Adam Niedzielski był gościem w programie „Sprawdzam” w TVN24. Co minister zdrowia powiedział na temat szczepień przeciw COVID-19 w Polsce?

– Mamy teraz około 50 procent chętnych osób dorosłych. Wydaje się, że ten wskaźnik będzie rósł, im bardziej będzie się uwiarygadniał proces szczepienia. Jeżeli mówimy, że są w Polsce mniej więcej 32 miliony osób, to z tego, jak policzymy sobie 70 procent, to jest około 21-22 milionów – powiedział szef resortu zdrowia. – Myślę, że do września będziemy w stanie wyszczepić wszystkich chętnych, o ile będzie ich mniej więcej 70 procent – dodał.

REKLAMA

Adam Niedzielski został zapytany o powrót dzieci do szkół po feriach. – Niestety nie mamy w tej kwestii rozstrzygnięcia. Ale to wcale nie przesądza, że ta decyzja będzie podjęta. Musimy mieć co najmniej kilka dni, żeby obserwować, jaki będzie epidemiczny skutek świąt i Sylwestra – stwierdził.

Minister zdrowia przekazał, że jeżeli liczba dziennych zakażeń będzie przekraczać 10 tysięcy, to na pewno szkoły nie zostaną otwarte.

– Perspektywa ministra zdrowia zawsze jest taka, żeby kroki były ostrożne. Nie interes ekonomiczny, a zdrowie Polaków jest najważniejsze.

Adam Niedzielski stwierdził, że Polska jest wysoko w Europie, jeśli chodzi o liczbę szczepień. – Mamy 198 tysięcy szczepień w skali kraju. Teraz tempo będzie 200-250 tysięcy tygodniowo – powiedział.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o