Adam Niedzielski o świętowaniu 11 listopada: Pozostanie w domu będzie wyrazem patriotyzmu

0
52
Adam Niedzielski o świętowaniu 11 listopada: Pozostanie w domu będzie wyrazem patriotyzmu
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Chciałem zaapelować w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości 11 listopada. On będzie w tym roku świętem nietypowym. Musimy ograniczyć się do małych grup – w tym roku wyrazem patriotyzmu niech będzie to, że zostaniemy w domu – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, szefa KPRM Michała Dworczyka oraz doktora nauk medycznych Artura Zaczyńskiego, którzy wypowiedzieli się na temat sytuacji związanej z koronawirusem w naszym kraju.

REKLAMA

– Jeżeli popatrzymy na trendy, z którymi mamy do czynienia, to ten wzrost zakażeń stopniowo maleje. Powoli zbliżamy się do realizacji stabilizacji ścieżki zachorowań – przekazał Adam Niedzielski. – W ciągu listopada udało nam się zwiększyć dostępność łóżek o blisko 11 tysięcy. Będziemy chcieli przekształcić infrastrukturę do 35 tysięcy, a dalsze łóżka będziemy wykorzystywali w ramach szpitali tymczasowych – dodał.

– Chciałem zaapelować w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości 11 listopada. On będzie w tym roku świętem nietypowym. Musimy ograniczyć się do małych grup – w tym roku wyrazem patriotyzmu niech będzie to, że zostaniemy w domu – powiedział minister.

Michał Dworczyk odniósł się do tematu szpitala polowego znajdującego się na Stadionie Narodowym:
– Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym został uruchomiony kilka dni temu – dostępnych jest 300 łóżek. W szpitalu są już pacjenci. W niedzielę zostanie oddanych kolejne 200 łóżek. Prace będą trwały do osiągnięcia docelowej liczby łóżek – powiedział minister. – Szpitale tymczasowe są naszą ostatnią linią obrony. One nie są po to, żeby zastąpić szpitale stacjonarne, ale po to, żeby ratować system służby zdrowia na wypadek przeciążenia systemu – dodał.

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 484 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o