Adam Niedzielski: Odwrócenie tendencji staje się faktem

0
1331
Adam Niedzielski: Odwrócenie tendencji staje się faktem
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1000 większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalię postświąteczną) jest dodatni – napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

W poniedziałek minister zdrowia wziął udział w konferencji prasowej, podczas której zaapelował o przestrzegania zasad.

REKLAMA

– Apeluję do wszystkich osób, że odpowiedzialność w tej sytuacji ma szczególne znaczenie. Jeżeli wykonujemy pewne kroki, które polegają na luzowaniu obostrzeń, to nadal jesteśmy zobowiązywani do zachowywania się w sposób odpowiedzialny, do zachowania dystansu, do noszenia maseczek – przekazał.

W ubiegły weekend policja w Zakopanem wystawiła ponad 100 mandatów.

– Dziękuję policji za zdecydowane i jednoznaczne działanie. Tylko w ten sposób możemy zapanować nad ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa i rozwinięciem trzeciej fali pandemii – powiedział Adam Niedzielski. – Nie chciałbym, aby wysiłek medyków został zniweczony przez tak głupie i nieodpowiedzialne zachowania – dodał.

– Mija rok, odkąd pandemia jest obecna w Europie. Jednym z kluczowych zdarzeń był mecz Atalanta Bergamo – Valencia. W związku ze śpiewami i liczbą kibiców na stadionie San Siro koronawirus ogromnie się rozprzestrzenił. Nie chciałbym, by Zakopane i Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce – przekazał szef resortu zdrowia.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments