Alicja Jakubowska pierwszą osobą w Polsce zaszczepioną na COVID-19

0
337
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska jest pierwszą osobą w Polsce, która zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

W niedzielę o 8:30 po raz pierwszy w naszym kraju zostały podane szczepionki przeciwko koronawirusowi. Najpierw zaszczepiona została pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie Alicja Jakubowska, a zaraz po niej zarządzający placówką prof. Waldemar Wierzba i dyrektor medyczny dr Artur Zaczyński. Symboliczne szczepienie odbyło się przed kamerami.

REKLAMA

– Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości – trzeba się zaszczepić. Są osoby i w moim środowisku niezdecydowane, myślę, że moją postawą przekazuję, że warto się zaszczepić, żeby wrócić do normalności – powiedziała Alicja Jakubowska. – Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić sam dla siebie, niech zaszczepi się dla tych bliskich, których się kocha – dodał.

Pielęgniarka przekazała, że przy przyjmowaniu szczepionki nie odczuwała żadnego bólu.

Pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 (blisko 10 tysięcy dawek) dotarła do Polski w sobotę. W niedzielę rozpoczęła się szczepienie osób z personelu medycznego, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o