Apel lekarzy do rządu o nie uleganie “koronapanice”

0
3992
REKLAMA

Lekarze i naukowcy napisali list otwarty, który jest skierowany do władz w Polsce. Apelują aby nie ulegać panice i wycofanie się z obostrzeń. Pod listem podpisało się już 177 lekarzy, wśród nich znalazł się ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, dr Zbigniew Martyka. – Wzywamy do zakończenia nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowego przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka.

Covid-19 nie jest wirusem-mordercą, ale łatwo uleczalną dolegliwością ze śmiertelnością porównywalną do grypy sezonowej – piszą w liście otwartym do polskich władz oraz mediów polscy lekarze, naukowcy i pracownicy służby zdrowia.

REKLAMA

Sygnatariusze listu powołują się na podobny apel wystosowany we wrześniu przez belgijskich lekarzy. Uważają, że wdrożone przez władzę obostrzenia są całkowicie nieadekwatne do sytuacji i ich zdaniem nie powodują nic dobrego. – Po początkowej panice dotyczącej Covid-19, fakty obiektywne pokazują teraz zupełnie inny obraznie ma już medycznego i naukowego uzasadnienia dla kontynuacji stosowanych obostrzeń – możemy przeczytać.

Wszyscy autorzy listu zgadzają się co do tego, że śmiertelność wirusa okazała się dużo niższa niż początkowo zakładano. – Istnieje różnica pomiędzy śmiercią z powodu koronawirusa i z koronawirusem. Ludzie często są nosicielami wielu wirusów i potencjalnie patogennych bakterii jednocześnie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzi z poważnymi objawami miało dodatkową chorobę, nie można wysnuć wniosku, że właśnie koronawirus był przyczyną śmierci. – czytamy.

Autorzy pisma zwracają też uwagę na szkodliwy wpływ noszenia maseczek na zdrowie psychiczno – fizyczne. Natomiast zastosowanie lockdown’u, może mieć katastrofalne konsekwencje, takie jak utrata pracy, upadek małych i większych firm, oraz wzrost przypadków depresji, samobójstw, przemocy rodzinnej czy nawet molestowania dzieci.

List możecie przeczytać tutaj: http://listlekarzy.pl/

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o