Badanie CBOS. Jakie poglądy mają młodzi Polacy?

0
302
Badanie CBOS. Jakie poglądy mają młodzi Polacy?
fot. Paweł Supernak/PAP
REKLAMA

Fundacja CBOS przeprowadziła badanie na temat zainteresowania polityką wśród Polaków w wieku 18-24. Jakie poglądy dominują w tej grupie?

Według badania CBOS w 2020 roku 77 procent osób w wieku 18-24 lata zadeklarowało chęć udziału w wyborach. To o 10 punktów procentowych więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

„Wynik ten jest wciąż nieco niższy od uzyskanego w odniesieniu do ogółu społeczeństwa (który wyniósł 79 proc. – przyp. red.), ale także stanowi rekord w historii naszych pomiarów – do 2020 roku odsetek młodych Polaków zdecydowanych na wzięcie udziału w wyborach nigdy nie przekraczał 70 proc.” – podaje CBOS.

Z badania wynika, że w grupie Polaków w wieku 18-24 najwięcej osób ma poglądy lewicowe (30 proc.). Poglądy prawicowe deklaruje 27 proc., a centrowe – 22 proc. ankietowanych.

„W 2020 roku odsetek młodych Polaków (18-24 lata) o poglądach lewicowych wzrósł w stosunku do poprzedniego roku niemal dwukrotnie, osiągając najwyższy poziom w historii naszych badań (30%). Po raz pierwszy od niemal 20 lat lewicowe sympatie przeważały w tej grupie nad prawicowymi” – czytamy.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments