Blokada policyjna w Rybniku

5
531
klub Face 2 Face w Rybniku
REKLAMA

Prawdopodobnie mamy niewielki przełom w temacie blokowania legalnie funkcjonujących działalności gospodarczych w Polsce. Wczoraj wieczorem w Rybniku doszło do kolejnej blokady klubu Face 2 Face oraz zatrzymania właściciela klubu, Marcina Kozy. Ciekawe było jednak zakończenie całej akcji.

W piątek wieczorem na ulicy Wiejskiej pojawił się oddział Policji wyposażonej w tarcze do tłumienia zamieszek. Policja zablokowała ulicę i nie wpuszczała nikogo w okolice klubu Face 2 Face. W międzyczasie zatrzymano właściciela klubu, Marcina Kozę, który udał się na komisariat by przekazać dowody wideo na przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy Policji podczas akcji sprzed tygodnia. Pan Marcin Koza został zatrzymany i przewieziony na Komendę Policji w Katowicach.

REKLAMA

Mieszkańcy Rybnika pomogli. Policja ustąpiła.

Pod lokalem zaczął się gromadzić tłum protestujących, ludzie skandowali hasło „DYKTATURA”. Wszystko to w miejscu, gdzie tydzień temu Policja wdarła się do lokalu i zaczęła gazować uczestników imprezy. Użyta została wtedy również broń oraz granaty hukowe. Całe szczęście, że do ludzi strzelano tylko gumowymi kulami.

Do niesamowitego zwrotu akcji doszło jednak wczoraj, właśnie w Rybniku. Dowódca oddziału Policji stwierdził, że nie dokona interwencji przeciw solidaryzującemu się z właścicielem tłumowi mieszkańców, Policja ustąpiła! Niestety klub pozostał zamknięty a jego właściciel był przetrzymywany w katowickiej Komendzie Policji. Czy nadal się tam znajduje, niestety nie wiemy na chwilę obecną.

Czy Tarnowianie potrafią sprzeciwić się Policji?

W Rybniku mieszkańcy udowodnili, że wolni ludzie mają wielką siłę. Z mojej strony przyznaję, że mam dla nich wielki szacunek. Niezależnie od wszystkiego wyszli na ulicę i bardzo głośno przekazali naszej zgniłej władzy, co o tym wszystkim myślą. To był piękny widok (transmisja live klubu Face 2 Face) i dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Co będzie w Tarnowie? Czy mieszkańcy naszego miasta potrafią postąpić podobnie? Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli się o tym przekonać. Rozmawiałem z właścicielami tarnowskich klubów o potencjalnym terminie ponownego otwarcia Alfy, 2face i Blue Velvet. Z informacji otrzymanych od nich wynika, że przygotowują się do ponownego otwarcia tarnowskich klubów bardzo skrupulatnie, przede wszystkim od strony prawnej. Jeśli do tego dojdzie możemy być pewni, że Policja będzie się starała ponownie zablokować legalnie funkcjonujące działalności pod pozorem dbania o bezpieczeństwo mieszkańców Tarnowa.

Czy Tarnów się obudzi?

I właśnie w tym miejscu pojawia się pytanie do Was, drodzy mieszkańcy Tarnowa. Czy Wy na to pozwolicie, czy może wzorem mieszkańców Rybnika nie dopuścicie do tego? Zapewne dowiemy się tego w ciągu najbliższego tygodnia.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
5 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments