Cała Polska w żółtej strefie

0
432
REKLAMA

Po godzinie 14 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

– Mamy około 500 wolnych respiratorów dla chorych na COVID-19 – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że wolnych jest też około 60 procent łóżek w szpitalach.

REKLAMA

– Podjęliśmy decyzję, że od 10 października strefa żółta jest rozszerzona na cały kraj – ogłosił premier Morawiecki. – Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji. W strefie żółtej mielibyśmy ok. 100 powiatów, dlatego zdecydowaliśmy się na to jasne rozwiązanie.Moronawirus - maseczki - ryzyko emisji

– Czas wyrzeczeń był potrzebny. Staraliśmy się wyważyć wpływ, który lockdown ma na życie ludzi z koniecznością ochrony zdrowia. Nie możemy tego zmarnować poprzez zbyt łagodne podejście – dodał Morawiecki.
Premier przypomniał, że COVID-19 najbardziej zagraża osobom starszym.

– Chrońmy życie naszych seniorów. Proszę osoby starsze, aby pozostawały w domu i wychodziły tylko wtedy, gdy jest to konieczne – mówi Morawiecki..

Cała Polska w strefie żółtej od 10 października. To oznacza, że zasady obowiązujące w strefie żółtej od soboty rozciągnięte zostaną na cały kraj. To między innymi obowiązkowe noszenie maseczek, także w przestrzeni publicznej. Rząd wprowadza kolejne ograniczenie: limit osób biorących udział w imprezach, także rodzinnych, został ustanowiony na 75. Rzecznik doprecyzował, że “w przestrzeni leśnej, parkach i zieleńcach, ani przy uprawianiu sportów maseczki nie obowiązują”.

Od soboty także wszystkie lokale gastronomiczne będą otwarte tylko do godziny 22:00. Takie są informacje, które przekazał podczas trwającej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj jesienią druga fala pandemii do nas dotarła – oświadczył i zapowiedział, że w sobotę poznamy kolejne zasady walki z Covid-19. Jestem przekonany, że spowolnią wzrost zakażeń – oświadczył.

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało zatrważające dane – w ciągu ostatniej doby koronawirusa potwierdzono testami u 4280 osób. Zmarło kolejne 76 osób.

Konferencja prasowa nadal trwa, na Facebook’u premiera Mateusza Morawieckiego.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments