Chwała (NIE)protestującym

3
1025
Policja Tarnów
Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Od pewnego czasu na terenie całej Polski, prowadzone są demonstracje przez różne grupy społeczne, od kobiet, przedsiębiorców, aż po rolników i uczniów. Cała uwaga mediów skupia się głównie na samych protestujących, nie zwracając większej uwagi na tych, którzy nie biorą czynnego udziału w protestach.

Na początku chciałbym zwrócić uwagę na postawę tzw. “Elity Tarnowa”, złożonej głownie z kibiców. Nie ingerowali oni w żaden sposób w działania protestujących, a jedynie trzymali wartę i pilnowali by do żadnych aktów wandalizmu, bezczeszczenia pomników bądź jakiegokolwiek ataku na wartości i symbole kultury nie doszło. Takich grup jest więcej i są one rozsiane po całej Polsce. Cel jest godny szacunku i zasługują na brawa, bo chociaż nie zawsze zgadzają się z przekonaniami demonstrujących, to nie próbują wszcząć z nimi “zadymy”. Pamiętajmy by nasze dziedzictwo kulturowe – które dla Polaków ma bezcenną wartość – nie zostało w jakikolwiek zniszczone. I za takie postawy, należy ich pochwalić bo jest to postawa godna podziwu. Dodatkowo wielu z nich rozumie postulaty kobiet i się z nimi solidaryzuje. Brawa dla Was za godną prawdziwych Polaków postawę.

REKLAMA

Policjanci. Wydawałoby się, że to z nimi mogą być największe problemy podczas protestów. Nic bardziej mylnego. To oni stali na straży bezpieczeństwa strajkujących. Różne hasła były wykrzykiwane przez mieszkańców a mimo to nie doszło do żadnych rękoczynów. Jeśli my będziemy wobec nich w porządku, oni odwdzięczą się tym samym. Jednak czasami trzeba niektórych o tym uświadamiać. Przykładem niech będzie mój wczorajszy udział w proteście samochodowym. Policjanci nie tylko pilnowali nas, abyśmy za bardzo nie broili, ale też blokowali drogi wewnętrzne, by nikt nie przeszkodził nam w trakcie przejazdu po Bochni. Przecież my nie tylko utrudnialiśmy drogę innym uczestnikom ruchu drogowego, ale powodowaliśmy też niesamowity hałas. Mimo wszystko wydawało się, że funkcjonariusze są “po naszej stronie”. Ich zadaniem było dbanie o nas obywateli i wykonali to zadanie wręcz wzorowo. Trzeba też zwrócić uwagę, że w Krakowie, policjanci maszerowali wraz z protestującymi bez hełmów. Może po prostu pozwolili sobie na odrobinę luzu? Może. Ale to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że policjanci chcą tylko naszego bezpieczeństwa. I za to ich mocno szanuję. Brawa dla tarnowskiej i polskiej Policji!

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
3 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Beata

Żadni kibice nie są od pilnowania czegokolwiek poza stadionem. To żadna postawa obywatelska bo nie było tam czego pilnować, nikt nie zamierzał atakować naszej Katedry.

Rysio

Panie Patryku, coś się panu pomyliło. Zadanie dotyczące obrony różnych obiektów, w tym świątyń, podczas demonstracji ulicznych należy do policji państwowej, a nie do samozwańczych grupek różnych “obrońców”. Niezależnie od ich intencji. Taki jest porządek rzeczy w państwach cywilizowanych. Koniec, kropka. Proszę jak najprędzej uzupełnić swoje braki w edukacji obywatelskiej. Może się przydać na przyszłość.