Co z maturami, komuniami i weselami? Minister zdrowia zabrał głos

0
953
Rząd myśli nad zluzowaniem obostrzeń. Co może zostać otwarte?
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Będziemy robić wszystko, żeby egzaminy odbyły się w normalnych terminach i normalnej formie – powiedział w Porannej rozmowie RMF FM Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia został zapytany przez Roberta Mazurka o tegoroczne egzaminy maturalne. Czy odbędą się one w terminie?

REKLAMA

– Generalnie naszym priorytetem, jeśli chodzi o przywracanie normalności, to jest właśnie edukacja. Jeśli tylko będzie jakakolwiek przestrzeń, to natychmiast przedszkola, klasy I-III i możliwość przeprowadzania egzaminów będą przywracane. Będziemy naprawdę robili wszystko, żeby te egzaminy się odbyły – powiedział.

– Mamy sytuację gdzie w kraju jest bardzo zróżnicowany poziom zachorowań. Teraz głównym wyznacznikiem podejmowanych decyzji jest sytuacja w szpitalach i dostępność respiratorów. To jest główny element, który różnicuje regiony – przekazał minister zdrowia.

– Mamy regiony, które same sobie nie radzą i pomagają im sąsiednie województwa. W tej sytuacji to jest przesłanka do tego, by regionalizować znoszenie obostrzeń. Widać to po województwie warmińsko-mazurskim, które było z pierwszej kolejności obejmowane obostrzeniami. Teraz ma sytuację zdecydowanie najlepszą – dodał.

Według Adama Niedzielskiego jest szansa, by komunie i wesela odbyły się w maju.

– Jeżeli myślimy o perspektywie miesięcznej, czyli majowej, to jeżeli by się utrzymały trendy spadku zachorowań i jednoczesne poprawienie sytuacji w szpitalach, to myślę, że maj daje lepszą perspektywę – przekazał.

Szef resortu zdrowia powiedział, że wszyscy chętni zostaną zaszczepieni do końca czerwca.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze