Co z obostrzeniami w okresie świątecznym?

0
618
Koronawirus. Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

W sobotę premier Morawiecki ma przedstawić szczegóły dotyczące dalszych działań w gospodarce związanych z pandemią.

Premier poinformował wczoraj, że w piątek lub na początku przyszłego tygodnia rząd przedstawi informację na temat organizacji życia gospodarczego w najbliższych miesiącach, oraz na jakich zasadach będą mogły funkcjonować zamrożone dotychczas branże.

REKLAMA

Złagodzenie obostrzeń, które zostanie ogłoszone w sobotę będzie stopniowe, z możliwością zastosowania punktowych obostrzeń. W mniejszym stopniu będzie dotyczyć gastronomii, hotelarstwa i turystyki – mówił Jarosław Gowin.

Wicepremier Jarosław Gowin dodaje również, że w okresie poświątecznym mogą zostać czasowo zwiększone obostrzenia, ponieważ w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie – Będzie on dosyć precyzyjnie rozpisany, z określonymi warunkami wchodzenia w poszczególne etapy. Też z pewnymi elementami czasowego zwiększania obostrzeń w okresie poświątecznym, bo spodziewamy się, że w czasie świąt i w okresie przedświątecznych zakupów skala zakażeń wzrośnie – podkreślił wicepremier.

Z tych wypowiedzi wynika, iż rząd planuje w grudniu poluzować nieco obostrzenia, by po świętach przywrócić na pewien czas dotychczasowy porządek.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o