Czy dzieci wrócą po feriach do szkół? Minister zdrowia odpowiada

0
646
Czy dzieci wrócą po feriach do szkół? Minister zdrowia odpowiada
fot. Adam Guz
REKLAMA

W Porannej rozmowie w RMF FM Adam Niedzielski zostały zapytany o powrót dzieci do szkół. Czy uczniowie najmłodszych klas wrócą po feriach do nauki stacjonarnej?

– Niestety nie ma tutaj prostej odpowiedzi, bo tym razem na pewno z dużym wyprzedzeniem ta decyzja nie będzie podjęta, bo musimy zobaczyć, jaki będzie efekt świąt i Sylwestra. Jeżeli rzeczywiście się utrzyma mniej więcej na tym poziomie okolic 10 tysięcy, to pewnie dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły, ale my musimy tutaj kilka dni, pewnie nawet tydzień, popatrzeć, jak będą się te liczby nowych zakażeń kształtowały i dopiero wtedy podejmiemy decyzję – przekazał Adam Niedzielski.

REKLAMA

– Myślę, że niestety dopiero za tydzień [będzie informacja, czy dzieci wrócą po feriach do szkół], bo musimy popatrzeć, jaki jest efekt świąt, efekt Sylwestra, pod kątem nowych zakażeń. Wiem, że nie jest dobra informacja, bo chcielibyśmy wszyscy to wiedzieć z wyprzedzeniem, ale patrząc też na to, co się dzieje w Wielkiej Brytanii, na świecie, tutaj naprawdę trzeba bardzo uważnie obserwować – powiedział.

Adam Niedzielski odniósł się również do tematu celebrytów, którzy zaszczepili się poza kolejnością: – Nie ma przesłanek, by lista [zaszczepionych aktorów] była publikowana. Myślę, że przede wszystkim to, co się już zadziało, czyli kwestia ujawniania i przyznawania się w pewnym sensie do winy, jest wystarczająca – oświadczył. Dodał, że jest oburzony i bardzo zależy mu na wyjaśnieniu tej sprawy.

Szef resortu zdrowia przekazał, że przeciw COVID-19 zaszczepiło się już ponad 50 tysięcy Polaków.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o