Jak uniknąć płacenia mandatu w Sylwestra? Poradnik

79
183797
sylwester z mandatem
REKLAMA

Mam dla Was radosną nowinę, i to przed świętami Bożego Narodzenia. Nie będę przedłużał, bo wszyscy czekacie na rozwiązanie problemu ewentualnych mandatów za złamanie nielegalnego zakazu dotyczącego godziny policyjnej 31 grudnia, obowiązującej rzekomo od godziny 19 do 6 rano 1 stycznia.

REKLAMA

Według adwokat Magdaleny Wilk sprawa jest wyjątkowo prosta i nie pozostawiająca złudzeń co do tego, że rząd kolejny raz wydał bubel prawny. Niedawno przedstawiłem Państwu punkt widzenia innej pani adwokat dotyczący legalności wprowadzonych już ograniczeń przemieszczania się. Już wiecie, że jest to nielegalne i żadne służby nie mogą Wam wystawić mandatu za poruszanie się w Sylwestra ulicami w godzinach od 19 do 6 rano dnia następnego. Jeśli jednak sytuacja taka będzie miała miejsce, musicie odmówić przyjęcia mandatu. Nie dyskutujcie i nie utrudniajcie służbom pracy, szkoda waszych i ich nerwów, dajcie się wylegitymować tylko po to, by następnie sprawnie odmówić przyjęcia kary i by móc pójść dalej się bawić. Za chwilkę napiszę dokładnie z czego to wynika.

Dla jasności, nie namawiam Was do łamania zasad zdrowego rozsądku i uścisków z każdym napotkanym po drodze imprezowiczem. Moją intencją jest poinformowanie Was o tym, jakie prawa nam wszystkim przysługują. Faktem jest, że wirus jest i robi sporo szkód zarówno ludziom i ich zdrowiu, jak i gospodarce, ale nie dajmy się zwariować. Świat musi iść do przodu, a nie da się tego zrobić siedząc w domach przed TV. Nasza psychika potrzebuje czasem odetchnąć od stresu i najzwyczajniej w świecie hucznie się pobawić.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
79 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze