Jarosław Kaczyński do opozycji: Macie krew na rękach. Wielu z was będzie siedzieć

2
238
Jarosław Kaczyński do opozycji: Macie krew na rękach. Wielu z was będzie siedzieć
REKLAMA

To był gorący wieczór w Sejmie. Na sali plenarnej doszło do awantury między Jarosławem Kaczyńskim a posłami opozycji.

– Pan marszałek Czarzasty został właśnie pobity przez policję. Policja użyła siły wobec wicemarszałka i posłów. Pan marszałek Czarzasty jest właśnie zatrzymany i chciałem, żeby Wysokiej Izbie było wiadomo o tym tu i teraz – powiedział wieczorem w Sejmie Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

REKLAMA

– To się dzieje teraz na ulicy – zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Wielichowska, pokazując zniszczoną legitymację poselską. – Policjant naruszył moją nietykalność. Złamał moją legitymację. Wiedział, że jestem posłem, wiedział, że interweniuję, bo zatrzymujecie na ulicy młodych ludzi. Podpalił pan emocje w środku pandemii. Co pan dzisiaj zrobił z Warszawą? Sejm jest wielką twierdzą, niech pan wyjdzie i powie, co pan robi – apelowała.

Po tym przemówieniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła dziesięciominutową przerwę, jednak mimo to wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński wszedł na mównicę i zabrał głos: – Po pierwsze, to najpierw łaskawie zdejmijcie te esesmańskie błyskawice. Po drugie – wszystkie te demonstracje, które popieraliście, kosztowały już życie wielu osób. Macie krew na rękach. Łamiecie artykuł 165. Nie powinno być was w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – powiedział Kaczyński.

– Będziesz siedział, będziesz siedział! – skandowali zebrani na sali plenarnej posłowie opozycji.

– Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało – odpowiedział Kaczyński.

– To nie tylko naruszenie demokratycznych standardów, ale też groźby karalne pod adresem ludzi, którzy walczą o godność – powiedział tuż po przerwie Krzysztof Gawkowski. – Chcecie nas bić, a nie słuchać. Na to zgody nie będzie – dodał.

Barbara Nowacka zapowiedziała wniosek do prokuratury w sprawie gróźb Kaczyńskiego.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Ed

Jak kiedyś była jedna partia to wszystko szło zgodnie a teraz jeden drugiego żre dla kariery i stołków.I to jest właśnie chora demokracja.