Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister zdrowia podał datę

0
1164
Adam Niedzielski: Trzecia fala się rozpędza
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Po feriach dzieci na 90 procent wrócą do szkół  – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Porannej rozmowie RMF FM.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że szanse na powrót dzieci do szkół po feriach wynoszą 90 procent.

REKLAMA

– Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzję o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy puszczali dzieci do szkoły – zaczynając od klas I-III. Tutaj jeszcze który z wariantów czy to będzie szerzej, czy węziej – w sensie np. częściowo jednak nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas I-III, to jeszcze rozmawiamy z ministrem Czarnkiem – powiedział Adam Niedzielski

– 18 stycznia to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz [powrotu dzieci do szkół]. To zależy, w jakim miejscu rozwoju pandemii będziemy, ile będzie dziennych zachorowań. Nie lubię tworzyć prognoz, bo one jak cała pandemia lubią nas zaskakiwać, ale wydaje się, że w okolicach połowy stycznia będziemy mieli takie scenariusze, jeżeli oczywiście w ferie nic się nie stanie, że dzieci na 90 procent wrócą do szkół – stwierdził minister zdrowia.

Niedzielski odniósł się do dramatycznej sytuacji branży turystycznej, która nakłania rząd, by zmienił decyzję odnośnie ferii w tym samym czasie dla wszystkich województw. – Będę w tej sprawie nieugięty, bo zdecydowanie najważniejszym celem jest to, żeby przywracać normalność nie tylko w okresie ferii. Nie chciałbym, żeby przywracanie normalności w czasie ferii odbiło się za chwilę czkawką i nie będziemy mogli puścić dzieci do szkół, bo będziemy mieli przyspieszenie pandemii – powiedział szef resortu zdrowia. – Wolałbym, żeby tą pierwszą decyzją, która będzie oznaczała powrót do normalności to był powrót dzieci do szkół, przynajmniej z tych najmłodszych klas. Uważam, że w tym sensie ferie powinniśmy potraktować jako ostatni akt odpowiedzialności przed szczepieniami – dodał.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze