Koronawirus. Co z sylwestrem? Premier zabrał głos

0
945
Sylwester w cieniu koronawirusa
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Podczas środowego Q&A na Facebooku premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedzieli na pytania dotyczące pandemii koronawirusa.

– W tym roku lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi. Ryzyko zakażenia koronawirusem jest zbyt duże. Apeluję też, by w grudniu nie uczestniczyć w bożonarodzeniowych targach – powiedział Mateusz Morawiecki. – COVID-19 zabiera życie. Trzeba zadbać o naszych rodziców i dziadków. Najbliższy czas wymaga od nas wielkiej solidarności narodowej – dodał.

REKLAMA

Premier odniósł się również do późnego zamknięcia cmentarzy: – Rzeczywiście, ta decyzja zapadła późno, ale gdyby dwa, trzy czy cztery dni wcześniej została ogłoszona, to nie trzeba byłoby jakichś wybitnych ekspertów, żeby domyślić się, że ogromna większość ludzi ruszy na cmentarze dokładnie w tych dniach poprzedzających dzień, od którego cmentarze miałyby być zamknięte – powiedział Morawiecki. – W związku tym ze względu na bardzo dużą liczbę niewiadomych i podejmowanie decyzji o niepewne informacje ta decyzja zapadła właśnie wtedy – dodał.

– Jeżeli chcemy zapobiec najbardziej drastycznym obostrzeniom, to musimy przestrzegać zasadach, które przyjęliśmy. To jest w naszym wspólnym interesie, by wrócić do normalności – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Premier zaapelował również, by powstrzymać się od udziału w marszach niepodległości. – W przyszłym roku, mam nadzieję, nie będzie już koronawirusa i bardzo chętnie pójdę z innymi w takim marszu niepodległości – tak jak to było w 2018 roku – dodał.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o