Koronawirus w Polsce. Będzie pełny lockdown?

0
837
Mateusz Morawiecki ogłosi lockdown?
fot. twitter.com/PremierRP
REKLAMA

W środę lub w czwartek zostaną przedstawione nowe informacje dotyczące dalszych decyzji i ogłoszenie nowych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa – przekazali rzecznik rządu Piotr Müller i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele rządu byli pytani o dalsze decyzje związane z sytuacją koronawirusa w naszym kraju. Czy czeka nas drugi lockdown?

REKLAMA

Piotr Müller powiedział, że w środę lub w czwartek zostaną przedstawione nowe informacje dotyczące kolejnych obostrzeń. – W takim rytmie działamy od wielu tygodni – dodał Niedzielski.

W poniedziałek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Głównym tematem rozmów była sytuacja epidemiczna związana z wciąż dużą liczbą zakażeń w naszym kraju.

Rzecznik rządu pytany o efekty spotkania i możliwości wprowadzenia lockdownu powiedział, że brane są pod uwagę różne warianty. – Wszystko zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego cały czas podkreślamy istotę przestrzegania aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Od ich stosowania zależy wprowadzenie kolejnych decyzji – powiedział Müller.

Jakub Kulesza z Konfederacji, uczestnik poniedziałkowego spotkania z premiera, powiedział, że w środę premier ma ogłosić całkowity lockdown.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 364 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o