Marszałek Senatu: Musimy uczynić wszystko, aby zatrzymać te autorytarne zapędy

0
177
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
REKLAMA

– Wczoraj zamilkły wolne media. Zamilkły na chwilę, byśmy mogli uświadomić sobie i zrozumieć, o co toczy się gra. Nie chodzi o pieniądze. Stawką jest wolność, stawką jest prawda – powiedział w wygłoszonym w czwartek orędziu marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W czwartek godzinie 20:00 w TVP1 i w Polskim Radiu marszałek senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie w sprawie protestu mediów przeciwko wprowadzeniu nowego podatku od reklamy internetowej i konwencjonalnej.

REKLAMA

– Młodzi ludzie na szczęście tego nie pamiętają, ale 13 grudnia 1981 roku, złowieszczy rok stanu wojennego, też zaczął się od braku „Teleranka” i wyłączonych telefonów – powiedział Tomasz Grodzki. – Media zamilkły wczoraj na krótko po to, by nie musieć zamilknąć na zawsze. Ale by tak się nie stało, nie możemy milczeć my, nie może milczeć demokratyczny senat – dodał.

– Wczorajszy, dramatyczny protest wolnych mediów przeciwko nakładaniu na nie kolejnych, drakońskich podatków jest sprawą niezwykle poważną. Nie wierzcie państwo rządowej propagandzie. Wolne media płacą w Polsce podatki. CIT, VAT, opłaty za koncesję i inne daniny publiczne. Co więcej, corocznie przeznaczają z własnych zasobów wiele milionów złotych na działalność kulturalną i charytatywną – przekazał.

– Tymczasem tak zwane media publiczne dostają z naszych pieniędzy co roku gigantyczną kwotę dwóch miliardów złotych na swoją działalność, podczas gdy te pieniądze powinny zostać przeznaczone na wsparcie ochrony zdrowia walczącej z COVID-19 czy na onkologię, o co bezskutecznie wnioskował Senat – kontynuował.

– Musimy uczynić wszystko, aby zatrzymać te autorytarne zapędy. Wzywam rządzącym do wycofania się z tego złego projektu. Pragnę z całą mocą podkreślić, że demokratyczna większość w Senacie nie zaakceptuje zamachu na wolne media oraz żadnych innych prób podważania demokratycznego ustroju naszego państwa – zakończył.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments