Mateusz Morawiecki: Bez szczepień nie zakończymy pandemii

0
261
Premier: Najbardziej poszkodowanym branżom proponujemy częściowe rekompensaty
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Gazetą Polską” wypowiedział się temat szczepionki na COVID-19.

– Musimy przygotować się do akcji szczepień i na trzecią falę epidemii, która najpewniej nam – jak i wszystkim innym – bardzo realnie zagraża. Dzisiaj widzimy, że trzecia fala może być najbardziej groźna. Dlatego musimy temu zapobiec – powiedział Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

– Styczeń i luty to miesiące wyjątkowej aktywności i ekspansji wirusów, wskazuje na to wielu ekspertów. Szczepienia na szeroką skalę rozpoczną się zapewne na przełomie stycznia i lutego. Jeśli do tego czasu wzrost epidemii nabierze niekorzystnego dla nas tempa, to będziemy mieli poważny problem – stwierdził.

– Apeluję: badajmy się, zgłaszajmy się po skierowanie na test i wykonujmy go. W tej chwili możemy wykonać 90 tysięcy testów na dobę. To dużo – powiedział premier. – Dlatego zachęcam, proszę: wykonujmy testy, bo one mogą uchronić nas i innych przed tragedią. Dzięki nim szybciej opanujemy, zdusimy pandemię.

Każdy dzień bez szczepień to ludzkie tragedie, ale też ogromne straty dla gospodarki. Kilka dni temu rozmawiałem z szefową Komisji Europejskiej i poruszałem ten temat. Na Radzie Europejskiej mocno apelowałem o to, by nie czekać, lecz działać. Każdy dzień jest na wagę złota, bo oznacza uratowane życia.

Szczepienia będą bezpłatne i nieobowiązkowe. Nikt nikogo zmuszać do nich nie będzie. Ja mogę tylko apelować o odpowiedzialność. Bez szczepień nie zakończymy pandemii, nie powrócimy do normalnego życia, nie uchronimy tysięcy ludzi przed śmiercią i znacznie większej grupy przed ciężką chorobą i jej długofalowymi następstwami.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o