Mateusz Morawiecki: Pracujemy nad planem dystrybucji szczepionek na koronawirusa

1
290
Koronawirus. Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Firma BioNTech/Pfizer ogłosiła, że ich szczepionka ma 90% skuteczności. Nie możemy jeszcze tej szczepionki dystrybuować, ale jesteśmy bliżej niż wyobrażaliśmy sobie to dwa tygodnie temu – poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

– Chcę potwierdzić, że poprzez umowy, do których przystąpiliśmy latem tego roku, mamy równe prawo z innymi krajami Unii Europejskiej do korzystania z tych szczepionek na zasadzie proporcjonalnej do wielkości populacji – powiedział premier. Jesteśmy przy tej umowie, którą wczoraj Komisja Europejska zawarła z firmą Pfizer, a w środę planowane jest podpisanie umowy na dostawę konkretnych szczepionek. W sierpniu przystąpiliśmy do podpisania tych umów, z ośmioma różnymi firmami, które pracują nad szczepionkami – dodał.

REKLAMA

Mateusz Morawiecki przekazał, że Polska chce mieć co najmniej dwadzieścia milionów szczepionek i dostanie je w tym samym czasie, co inne kraje. Jak podkreślił – szczepienie będzie dobrowolne. – Szczepionka będzie dostępna dla chętnych, ale chcemy, by była dostępna w jak największym wymiarze.

Premier przypomniał również o tym, by przestrzegać panujących zasad. – Postarajmy się tę społeczną dyscyplinę, która jest teraz narzucona, przestrzegać i zachować w najbliższych dniach. Naszym celem jest powrót do normalności – dzięki szczepionce i dzięki dyscyplinie – to dwa skrzydła tego samego działania – powiedział.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Panicz

To nie jest dobra informacja. Za mało tego bydła zdechło żeby wyskakiwać ze szczepionka dla nas.