Mateusz Morawiecki: To być może najtrudniejszy moment epidemii

0
715
Mateusz Morawiecki: Wytrzymajmy jeszcze chwilę
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Za nami pierwszy tydzień tak intensywnych szczepień. Już ponad 450 000 osób skorzystało ze szczepionki! Ponad 280 000 seniorów zarejestrowało się na szczepienia, a ponad 1,1 mln Polaków zgłosiło chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw Covid-19 – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier przekazał, że rząd robi wszystko, by dostawy szczepionek były dostarczane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

REKLAMA

– Jesteśmy gotowi, by ten proces mógł ruszyć jeszcze szybciej. Teraz wszystko zależy od tempa dostaw. Zabiegamy, by były one realizowane zgodnie z planem. Pośpiech nie może wygrać z ostrożnością – dlatego na wypadek problemów po stronie firm farmaceutycznych zabezpieczyliśmy zapasy szczepionki tak, by każdy mógł mieć pewność otrzymania drugiej dawki w terminie.

– To być może najtrudniejszy moment epidemii. Mamy już narzędzia do skutecznej walki z wirusem, ale teraz potrzebujemy czasu i cierpliwości. Wsparcie potrzebne jest zwłaszcza pracownikom wielu branż i firmom, które najmocniej odczuwają skutki naporu pandemii. Dlatego uruchomiliśmy system elektronicznego wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej Polski Fundusz Rozwoju 2.0. Już w pierwszych godzinach subwencje przyznano 728 firmom, a w poniedziałek na ich konta powinno trafić prawie 110 mln zł.

Za nami pierwszy tydzień tak intensywnych szczepień. Już ponad 450 000 osób skorzystało ze szczepionki! Ponad 280 000…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 16 stycznia 2021

Na zakończenie swojego wpisu Mateusz Morawiecki zaapelował o odpowiedzialność i zachęcił do szczepienia się.

– Wiem, że ta walka wszystkich nas wyczerpuje. Dane epidemiologiczne oraz doniesienia z innych krajów, także naszych najbliższych sąsiadów, nie pozostawiają jednak złudzeń. Jeśli nie obronimy się przed trzecią falą skutecznie, ryzykujemy jeszcze większe straty.
Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich Państwa o mobilizację. Mogę tylko powtórzyć, że noc jest najciemniejsza przed świtem. Musimy do niego dotrwać. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie i szczepmy się. To jedyna droga do wyjścia z epidemii! – zakończył premier.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments