Mateusz Morawiecki: Wygrywamy z epidemią!

1
484
Premier: Najbardziej poszkodowanym branżom proponujemy częściowe rekompensaty
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Dane nie kłamią. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłaca się nam wszystkim – napisał na Instagramie Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5733 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 121 zgonach. W ciągu doby przeprowadzono ponad 25.1 tysięcy testów.

REKLAMA

Na Instagramie premier Mateusz Morawiecki opublikował wpis, w którym odniósł się do tematu walki z COVID-19.

– Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! Opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane. Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków. W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie – napisał premier.

– Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy. Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani – wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa! – dodał.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Igor

Juz czekam z niecierpliwoscia kiedy zacznie sie przypisywanie zaslóg i przyznawanie premii za wspaniala walke z epidemia ale oczywiscie nie zapomnimy kto ograniczal nasze prawa i osmieszal decydowac sie o cialach bliskich nam osob