Mateusz Morawiecki: Wytrzymajmy jeszcze chwilę

1
888
Mateusz Morawiecki: Wytrzymajmy jeszcze chwilę
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Mam ogromną nadzieję, i też pewne przesłanki, żeby sądzić, że jesteśmy bliżej końca pandemii – w szczególności dzięki Narodowemu Programowi Szczepień. Tutaj jesteśmy uzależnieni od tempa dostaw szczepionek do nas – powiedział w wywiadzie dla wPolsce.pl Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami wPolsce.pl wypowiedział się na temat sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce.

REKLAMA

– Ja bym bardzo chciał, żeby wreszcie to się wszystko skończyło, ale epidemia nauczyła mnie jednego – miej nadzieje na lepsze, ale szykuj się też na najgorsze. Drodzy państwo, wytrzymajmy jeszcze trochę – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Odpuszczenie może skutkować bardzo niebezpiecznymi efektami, bo może się okazać, że będziemy musieli znowu dokonywać jakichś głębszych zamknięć gospodarki gdzieś w marcu, więc staramy się ostrożnie podejmować decyzje – dodał.

Premier przekazał, iż „nie można wykluczyć, że echa trzeciej fali również do nas dotrą”. Dodał, że „wirus nie zna granic i musimy zdawać sobie z tego sprawę”.

– Wytrzymajmy jeszcze chwilę – tych kilka tygodni, czy miesięcy – bo sądzę, że w maju lub czerwcu będzie już wiele zaszczepionych osób w Polsce i, że będziemy w stanie powoli wracać do tej gospodarczej normalności wzbogaconej o pomysły Nowego Ładu – zaapelował.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wkrótce kolejny etap odmrażania gospodarki

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments