Media bez wyboru. Fakty TVN o materiałach w TVP [WIDEO]

0
389
REKLAMA

W czwartkowym wydaniu „Faktów” telewizja TVN zaprezentowała materiał z wybranymi wypowiedziami i paskami informacyjnymi, które w ostatnich miesiącach ukazały się na antenie TVP.

„Prywatne media muszą zarobić same na siebie, na te rządowe płacą wszyscy, bo jest abonament. Wszyscy też płacą wtedy, kiedy na rządowe media idą pieniądze z budżetu, a poszły na nie właśnie 2 miliardy. Miały być na misję. Jak wygląda ta misja, o tym Jakub Sobieniowski” – zapowiedziała materiał prowadząca „Fakty” Anita Werner.

REKLAMA

„Nie zmieniliśmy treści pasków, które powinny być informacyjne. Nie ingerowaliśmy w treść wypowiedzi pracowników telewizji rządowej, jej gości i komentatorów – nawet, gdy pojawi się muzyka, to będzie to wybór TVP” – rozpoczął Jakub Sobieniowski.

Na początku materiału przedstawione zostały reakcje TVP na środowy protest mediów. „Koncerny medialne nie chcą płacić na służbę zdrowia, kulturę i zabytki” – taki pasek informacyjny widniał w TVP Info.

W kolejnych fragmentach można posłuchać wypowiedzi dziennikarzy TVP, polityków PiS oraz osób, które popierają partię rządzącą. „Andrzej Duda jest erudytą, jemu miód z ust kapie, on doskonale potrafi dobierać słowa” – powiedział w jednym z programów na antenie Telewizji Polskiej lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński.

„Prawie 2 miliardy zł rocznie na TVP płacą wszyscy podatnicy w Polsce, czy tego chcą, czy nie” – powiedział na zakończenie materiału Jakub Sobieniowski.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments