Minister edukacji i nauki: Jesteśmy przygotowani najlepiej jak to możliwe

0
82
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas I-III jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców – powiedział na konferencji prasowej Przemysław Czarnek.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 31 stycznia. Rząd zrobił jednak jeden wyjątek – 18 stycznia dzieci z klasy I-III szkół podstawowych wrócą do nauczania zdalnego.

REKLAMA

– Odbyliśmy szereg konsultacji, w tym z Radą Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji, w której skład wchodzą dyrektorzy wybranych szkół, kuratorzy, eksperci i wirusolodzy. Opracowaliśmy zalecenia i wytyczne do zastosowania dla klas I-III – dodał.

– Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół. Dziękuję wszystkim za konsultacje, za to, że wkładają tyle wysiłku w to, aby nauczanie było jak najbardziej bezpieczne – powiedział szef resortu edukacji i nauki.

W poniedziałek rozpoczęła się ogólnopolska akcja testowania nauczycieli. – Przebiega ona bez zakłóceń i potrwa do piątku. Tak, aby wszyscy nauczyciele klas 1-3 zostali przetestowani przed 18.01, dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa w szkołach – poinformował Przemysław Czarnek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kiedy szczepienia dla seniorów?

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o