Minister zdrowia apeluje: Ferie zimowe spędźmy w domach

0
185
Adam Niedzielski: Nie interes ekonomiczny, a zdrowie Polaków jest najważniejsze
fot. Adam Guz/Kancelaria Premiera
REKLAMA

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adam Niedzielskiego, którzy wypowiedzieli się na temat sytuacji związanej z koronawirusem w naszym kraju.

– Ewentualna trzecia fala pandemii, która może w lutym nałożyć się na szczyt zachorowań na grypę, jest realnym zagrożeniem. Dlatego szpitale tymczasowe muszą być utrzymane do końca marca – przekazał przed południem na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, który zaapelował również o pozostanie w domu podczas ferii zimowych, które dla wszystkich uczniów odbywać się będą od 4 do 17 stycznia.

REKLAMA


Kilka godzin później minister wraz z Mateusz Morawieckim wzięli udział w konferencji prasowej.

– Na całym świecie trwa wyścig z czasem w obszarze wynalezienia leku i szczepionek. Nie mamy w tej chwili odpowiedniego leku, ale wiemy, że osocze ozdrowieńców podane w odpowiednim momencie potrafi wzmocnić szanse na ozdrowienie osób chorych – powiedział premier. – Oddanie osocza to tylko pół godziny czasu, a te 30 min może oznaczać życie dla kogoś innego. Jest substancją bardzo ważną i ratującą życie. Osocze jednej osoby może być podane trzem innym osobom – dodał, przypominając, że osocze oddali m. in. prezydent Andrzej Duda i hokeiści GKS-u Tychy.

– Jesteśmy w sytuacji, kiedy rzeczywiście dzienna liczba zachorowań maleje, ale cały czas naszym przedmiotem najwyższego zainteresowania jest liczba zgonów, która dzisiaj kolejny raz przekroczyła pułap 600 – przekazał Adam Niedzielski. – Dzisiaj razem z premierem zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy przeszli koronawirusa i spełniają warunki, żeby zgłosili się do centrów krwiodawstwa i oddali ten cenny dar – dodał.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o