Minister zdrowia: Nie będę rekomendował ponownego zamykania szkół

0
682
Wielkanoc spędzimy w domach? Minister zdrowia: Będziemy musieli to rozważyć
fot. Adam Guz/Kancelaria Premiera
REKLAMA

Adam Niedzielski poinformował, że nie będzie rekomendował ponownego zamknięcia szkół. – Sytuacja pandemiczna jest stabilna – przekazał minister zdrowia.

– Jesteśmy ciągle zaskakiwani różnymi nowymi informacjami, zmianami – mówię o tym, co się dzieje w otoczeniu, o dostawach, o tym co dzieje się z pandemią. Całe to otoczenie powoduje, że zmiany, które dokonują się w realizacji programu, zmiany w założeniach mają miejsce – powiedział szef resortu zdrowia.

REKLAMA

Adam Niedzielski wypowiedział się na temat badań przesiewowych wśród nauczycieli na koronawirusa.

– Zidentyfikowaliśmy, że 2 proc. osób miało pozytywny wynik testu. To oznacza, że mimo tego, iż zgłaszali się nauczyciele, którzy raczej nie mieli poczucia, że są chorzy, bo inaczej byliby w kontakcie np. z POZ, to wirus jest obecny w tej populacji bezobjawowo bądź skąpo objawowo.

– Nie będę rekomendował ponownego zamykania szkół, bo wydaje się, że tutaj sytuacja pandemiczna jest stabilna – przekazał.

Dzieci z klas 1-3 wrócili do nauki stacjonarnej 18 stycznia. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy do szkół powrócą uczniowie starszych klas, w szczególności ósmoklasiści i maturzyści, którzy wkrótce przystąpią do egzaminów.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments